კავკასიის განათლების სკოლის განათლების ლიდერობისა და მენეჯმენტის სამაგისტრო საგანმანათლებლო  პროგრამის მისიაა განათლების მართვის სპეციალისტების მომზადება მდგრადი განვითარების მიზნების, შრომის ბაზრის მოთხოვნებისა და დარგის თანამედროვე  გამოწვევების შესაბამისად.
პროგრამა მოამზადებს პროფესიონალთა კადრს, ვისთვისაც განათლება საზოგადოებრივი სიკეთეა, ხოლო მასზე თანაბარი ხელმისაწვდომობა,  ადამიანის ფუნდამენტური უფლება.  პროგრამის მიზანია, მოამზადოს განვითარებაზე ორიენტირებული, სტრატეგიულად მოაზროვნე და ეთიკური ღირებულებების მქონე პროფესიონალები, რომლებიც:
1. არიან ცვლილებების ლიდერები, შეიმუშავებენ და ნერგავენ საგანმანათლებლო ორგანიზაციების სტრატეგიული განვითარების გეგმებს, ქმნიან საგანმანათლებლო პროგრამებსა და პროექტებს მდგრადი განვითარების გამოწვევების, ადგილობრივი კონტექსტისა თუ საერთაშორისო ტენდენციების გათვალისწინებით და ობიექტურ მტკიცებულებებზე დაყრდნობით;
2. ქმნიან დემოკრატიულ და ინკლუზიური მართვის სისტემას, ამკვიდრებენ პოზიტიურ ორგანიზაციულ კულტურას და ანგარიშვალდებულების მაღალ სტანდარტს და ეფექტური კომუნიკაციის გამოყენებით ზრუნავენ ორგანიზაციისა მუდმივ განვითარებაზე;
3. უზრუნველყოფენ საგანმანათლებლო ორგანიზაციის დასახული მიზნების მიღწევას და პროცესების ეფექტურ და ეფექტიან მართვას არსებული რესურსების გამოყენებით;
4. ზრუნავენ თანამშრომელთა მუდმივ განვითარებაზე, მოქმედებენ მაღალი  პროფესიული ეთიკის პრინციპების დაცვით და უზრუნველყოფენ გუნდის  საერთო მიზნების ირგვლივ გაერთიანებას.
სპეციალობები /კონცენტრაციებიპროგრამის ფარგლებში სტუდენტს აქვს საშუალება ორი კონცენტრაციიდან აირჩიოს ერთ-ერთი მიმართულება:
1. სკოლამდელი და ზოგადი განათლება;
2. პროფესიული და უმაღლესი განათლება.
პროგრამის ძლიერი მხარეები:
• განათლების ლიდერობისა და მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამა სტუდენტებს გამოუმუშავებს უნარებს, რომელიც აუცილებელია ცვლილებების მართვისა და ორგანიზაციების წარმატებული ფუნქციონირებისთვის: თანამედროვე, დინამიურ და მაღალკონკურენტულ სამყაროში. პროგრამა აქცენტს აკეთებს როგორც თეორიულ, ასევე პრაქტიკულ სწავლებაზე და კვლევითი უნარების გამომუშავებაზე;
• პროგრამის მართვასა და განხორციელებაში ჩართულია თეორიული, კვლევითი და პრაქტიკული გამოცდილების მქონე მაღალკვალიფიციური კადრები;
• პარტნიორი ორგანიზაციების მზარდი ქსელი, რომელშიც შედის როგორც სკოლამდელი, ზოგადსაგანმანათლებლო, პროფესიული და უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებები, ასევე განათლების საკითხებზე მომუშავე ორგანიზაციები.
დასაქმების სფეროები
პროგრამის კურსდამთავრებულს უფლება ექნება დასაქმდეს:
• სკოლამდელ, ზოგადსაგანმანათლებლო, პროფესიულ ან უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში, კერძო, არასამთავრობო ან საჯარო სექტორში;
• განათლების სფეროში მოქმედ ადგილობრივ თუ საერთაშორისო ორგნიზაციებში;
• განათლების საკითხებზე პასუხისმგებელ სტრუქტურებში, როგორც ადგილობრივი, ისე ცენტრალური ხელისუფლების დონეზე.

The Master's program in Education Leadership and Management at the Caucasus Education School is designed to prepare education management professionals who can address the demands of sustainable development, labor market needs, and navigate contemporary challenges in the field. The program will prepare a highly qualified cadre who view education as a public good and recognize equal access to education as a fundamental human right.
The program aims to develop strategic, development-driven leaders with strongethical values who are capable of:
1. Leading change, designing and implementing education programs and projects that align with sustainable development goals, take into account local context as well as global trends and are grounded in evidense-based decision making;
2. Establishing a democratic and inclusive governance system, fostering a positive organizational culture, upholding high standards of accountability, and promoting organizational growth through effective communication;
3. Ensuring that the organization achieves its goals and objectives by utilizing available resources effectively and efficiantly;
4. Prioritizing continuous professional development of their teams, maintaining high ethical standards and uniting staff around shared values and goals.
Concentrations
Students have the opportunity to choose between two concentration areas:
1. Preschool and General Education (PreK-12)
2. Vocational and Higher Education
Program Strengths:
• The Master's program in Education Leadership and Management develops essential skills needed to manage change and lead organization effectively in rapidly changing, dynamic, and highly competitive world. The program combines theoretical and practical learning, while also fostering strong research skills;
• The program is designed and implemented by highly qualified professionals with strong theoretical, research, and practical expertise;
• A growing network of partner organizations, which includes preschool, general education, vocational, and higher education institutions, as well as organizations working on education issues.
The Master's program graduates will be able to work in:
• PreK-12 schools, vocational or higher education institutions in the private, non-governmental, or public sector;