21-23 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში, კავკასიის მედიის სკოლის პროექტის "CSM ახალგაზრდების მედია წიგნიერებისთვის" ფარგლებში მე-IV სატრენინგო სესია გაიმართა. მონაწილეებმა ტრენინგის დაწყებამდე, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსი დაათვლიერეს, მათ კავკასიის მედიის სკოლის დეკანი ნინო ჟიჟილაშვილი მიესალმა და წარმატება უსურვა.
პროექტი ითვალისწინებს 15-18 წლის მოზარდების ტრენინგს, რომლის ფარგლებშიც ისინი შეისწავლიან, როგორ გახდნენ მედიის ყურადღებიანი მომხმარებლები: როგორ გაარჩიონ ნამდვილი ინფორმაცია ტყუილისგან, როგორ გადაამოწმონ ფაქტები, როგორ იყვნენ აქტიური და ინფორმირებული მოქალაქეები; ასევე, ახალგაზრდები განივითარებენ ახალი ამბის გადმოცემის, სოციალურ ქსელებში საკუთარი გვერდების მართვისა და კამერის წინ არგუმენტირებულად საუბრის უნარ-ჩვევებს.
მედია წიგნიერების პროექტი 6 თვიანია. სესიები ჩატარდება თვეში ერთხელ და ამ ხნის განმავლობაში ის უმასპინძლებს 75 ახალგაზრდას, მთელი საქართველოდან. მეოთხე ნაკადში წარმოდგენილნი გახლდნენ მოსწავლეები ახალციხიდან, გორიდან და თბილისიდან. პროექტის მასპინძელია კავკასიის მედიის სკოლა და მისი დეკანი, ნინო ჟიჟილაშვილი. ტრენერები - მედიისა და კომუნიკაციების სფეროს ფართო პროფილის სპეციალისტები - სოფო კვინტრაძე, სალომე უგულავა და ბექა ადამაშვილი. პროექტში ჩართულები არიან CSM-ის სტუდენტები. პროექტის დონორია - აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტი.

On February 21-23, in the frames of the Caucasus School of Media project “CSM Youth for Media Literacy”, Caucasus University held the fourth training session. The participants took a tour around the Caucasus University campus before the beginning of the training. They were welcomed by the president of Caucasus University, Dr. Kahka Shengelia and the Dean of CSM, Ms. Nino Zhizhilashvili.
The project entails the training of 15-18 year olds, where they will learn how to become attentive users of the media: how to tell apart real information from fake news, how to check facts, how to be active and informed civilians; The participants will also develop skills necessary to convey news, skills for creating and managing their own online pages and skills of argumentatively speaking in front of the camera.
The project will be active for 6 months. Sessions will be held once a month and in total they will host 75 young people from all over Georgia. The fourth stream of participants were invited from Akhaltsikhe, Gori and Tbilisi. The project is hosted by Caucasus School of Media and its Dean, Ms. Nino Jijilashvili. Trainers – Wide profile specialists in the field of media and communication – Ms. Sopho Kvintaradze and Ms. Salome Ugulava. Students of CSM are also involved in the project. Project donor – the U.S. State Department