14-16 მარტს, ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ERASMUS+ -ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტის - „უნივერსიტეტების როლი რეგიონის განვითარებაში“ (RURD) - შეხვედრა გაიმართა, რომელსაც ვიტაუტას მაგნუს უნივერსიტეტმა (კაუნასი, ლიტვა), უმასპინძლა.
შეხვედრაში, პროექტის კონსორციუმში შემავალი რეგიონული ქართული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან ერთად, მონაწილეობას იღებდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევისა და მონაცემთა ანალიზის სამსახურის უფროსი, მაცაცო ტეფნაძე, საერთაშორისო ურთიერთობების და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, ქეთევან კარბაია და საერთაშორისო ურთიერთობების კოორდინატორი, ელენე ასიტაშვილი.
შეხვედრაზე რეგიონული უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა შეაჯამეს პროექტის განვლილი ეტაპის აქტივობები, წარადგინეს შესაბამისი ანგარიშები, საბოლოო გადაწყვეტილებები უნივერსიტეტების LLL კურსების შესახებ და დაგეგმეს სამომავლო აქტივობები. პროექტის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტმა ტრენინგ მოდულები უნივერსიტეტის მესამე მისიისა და ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით შეიმუშავა, რომელთა განხორციელება მიმდინარე წელს დაიწყო.
აღსანიშნავია, რომ პროექტის მიზანია ევროკავშირის პარტნიორებთან თანამშრომლობით საქართველოს რეგიონული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების როლის გაზრდა რეგიონების განვითარებაში, მათი მისიისა და სტრატეგიული განვითარების გეგმის მოდერნიზება, ასევე უნივერსიტეტებსა და ადგილობრივი ხელისუფლების ორგანოებს შორის თანამშრომლობის გაძლიერება თითოეული რეგიონის სპეციფიკის გათვალისწინებით.

On March 14-16, 2022 , within the framework of the EU-funded ERASMUS+ CBHE project “Role of Universities in the Regional Development” (RURD) Vytautas Magnus University (VMU) hosted the meeting in Kaunas, Lithuania. Matsatso Tepnadze, Head of Research and Data Analysis Office, Ketevan Karbaia, Deputy Director of the Department of International Relations and Projects, Elene Asitashvili , International Relations Coordinator participated in the meeting together with the representatives of project consortium member universities.
At the meeting representatives of Regional Universities overviewed the ongoing phase of the Project, presented reports on the decisions made regarding update of university Strategic Plan, on the training process, LLL courses, discussed ongoing and future activities. Within the framework of the project, Caucasus University developed training modules on the third mission of the university and internationalization.