გაცნობებთ, რომ კატარის უნივერსიტეტის ყურის კვლევის ცენტრი გიწვევთ 2 დღიან კონფერეციაზე სახელწოდებით - „2022 წლის ფეხბურთის მსოფლიო ჩემპიონატი კატარში: გლობალური და ლოკალური პერსპექტივების ძიება“.
კონფერენცია გაიმართება 19-20 სექტემბერს, კატარში. ზემოაღნიშნულ კონფერენციასთან დაკავშირებით, კატარის უნივერსიტეტი აცხადებს კვლევითი ნაშრომების კონკურსს შემდეგ თემატიკაზე:
- კატარის გადაწყვეტილების ისტორია 2022 წლის ფეხბურთის მსოფლიო ჩემპიონატის მასპინძლობის შესახებ: მოტივები და მოლოდინები;
- 2022 წლის ფეხბურთის მსოფლიო ჩემპიონატის მასპინძლობასთან დაკაშირებული მრავალხვრივი შიდა გამოწვევები: ინსფრასტრუქტურული, სოციალური, კულტურული და პოლიტიკური ასპექტები;
- გეოპოლიტიკა და ძალაუფლების დინამიკა 2022 წლის ფეხბურთის მსოფლიო ჩემპიონატის გარშემო: რეგიონული და გლობალური ასპეტები;
- გლობალიზაცია ლოკალიზაციის წინააღმდეგ: 2022 წლის ფეხბურთის მსოფლიო ჩემპიონატის სოციალური, ეკონომიკური და კულტურული გავლენა ახლო აღმოსავლეთისა და ჩრდილოეთის აფრიკის რეგიონზე (MENA) და მის ფარგლებს გარეთ.
დაინტერესებულმა კანდიდატებმა, არაუგვიანეს 30 აპრილისა, უნდა გააგზავნონ CV და აბსტრაქტი (500 სიტყვა) შემდეგ მისამართზე: GSEvents@qu.edu.qa
აუცილებელია, აბსტრაქტის გაგზავნისას მიუთოთ, ზემოთ ჩამოთვლილთაგან რომელ თემას ეხება თქვენი ნაშრომი.
არჩეული აბსტრაქტების ავტორებს გადაწყვეტილებას აცნობებენ 15 მაისამდე.
საბოლოო ნაშრომის წარდგენის ბოლო ვადაა 30 ივლისი.
კონკურსის საუკეთესო კვლევითი ნაშრომების ავტორები მიწვეულნი იქნებიან კატარში კონფერენციაში მონაწილეობის მიღებისა და საკუთარი კვლევის შედეგების პრეზენტაციის მიზნით.
აღნიშნული პირების კონფერენციაში მონაწილეობის ხარჯებს (სასტუმროში განთავსება და მგზავრობა) სრულად დაფარავს კატარული მხარე.

Call for Papers, International Interdisciplinary Conference of the Gulf Studies Center of Qatar University
27 April 2022
We would like to inform you, that The Gulf Studies Center, a part of the College of Arts and Sciences at Qatar University, invites you to participate in a two-day international conference to discuss Qatar’s experience in the organization of the 2022 FIFA World Cup.
The conference will be held from 19-20 September 2022.
The Gulf Studies Center announces the call for papers on the economic, political, and social-cultural aspects of FIFA 2022 in the following areas:
•  History of Qatar's Decision to Host FIFA World Cup 2022: Motivations and Expectations;
•  Multifaceted Domestic Challenges of Hosting the FIFA World Cup 2022: Infrastructural, Socio-cultural, and Political dimensions;
•  The geopolitics and power dynamics around the FIFA 2022 World Cup: Regional and Global Dimensions;
•  Globalization vs Localization: FIFA World Cup 2022 social, economic, and cultural impact on the MENA region and beyond.
Interested participants must submit an abstract of 500 words as well as an updated CV to GSEvents@qu.edu.qa before April 30.
When submitting the abstract, you must indicate one of four conference subject areas your paper fits in.
Candidates whose abstracts are accepted will be notified by May 15.
Presenters are expected to submit the first draft of their papers (5000 words minimum) by July 30 (submission of the draft is the condition for financial support)
The conference is to be held in person for the full two days. Those whose papers are accepted for the conference will
be invited to Doha and have their travel expenses and accommodation arranged and paid for by the organizers.