Online Doctoral Winter School 2022
ლუბლიანას უნივერსიტეტი, სლოვენია (University of Ljubljana,Slovenia) აცხადებს სტუდენტების მიღებას ონლაინ ზამთრის სკოლაში მონაწილეობისათვის (14-18 თებერვალი).
• სადოქტორო საფეხურის სტუდენტებს;
• დოქტორებს;
• დარგის სპეციალისტებს.
პროგრამის ფარგლებში გექნებათ შესაძლებლობა გაუზიაროთ თქვენი გამოცდილება სხვა ქვეყნის უნივერსიტეტებისა და დაწესებულებების წარმომადგენლებსა და პროგრამის მონაწილეებს.
• ECONOMIC PSYCHOLOGY;
• QUANTITATIVE RESEARCH WITH R STUDIO;
• INTRODUCTION TO DATA SCIENCE WITH PYTHON
• APPLIE TIME SERIES ANALYSIS AND FORECAST WITH STATA AND R
განაცხადის წარდგენის ბოლო ვადა:17 იანვარი, 2022
თითოეული კურსის ღირებულება: 600 ევრო
ლუბლიანას უნივერსიტეტის ზამთრის სკოლისა და შემოთავაზებული პროგრამის  შესახებ დეტალური  ინფორმაციის მისაღებად, ასევე რეგისტრაციის გასავლელად გთხოვთ ეწვიოთ მბულს. დამატებითი შეკითხვების შემთხვევაში კი შეგიძლიათ დაუკავშირდეთ საკონტაქტო პირს შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: ljubljana.doctoral@ef.uni-lj.si

Online Doctoral Winter School 2022
The University of Ljubljana, Slovenia announces the admission of students to participate in an online winter school (February 14-18).
• Doctoral students;
• Doctors;
• Specialists in the field.
Within the program you will have the opportunity to share your experience with program participants, representatives of universities, and institutions in other countries.
Suggested courses:
• ECONOMIC PSYCHOLOGY;
• QUANTITATIVE RESEARCH WITH R STUDIO;
• INTRODUCTION TO DATA SCIENCE WITH PYTHON
• APPLIE TIME SERIES ANALYSIS AND FORECAST WITH STATA AND R
Application deadline: January 17, 2022
Cost of each course: 600 euros
For detailed information about the University of Ljubljana Winter School and the proposed program, as well as to register, please visit the link. If you have additional questions, you can contact: ljubljana.doctoral@ef.uni-lj.si