ზემო ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის, ავსტრია (University of Applied Sciences Upper Austria) სამედიცინო ინჟინერიის დეპარტამენტი აცხადებს აპლიკაციების მიღებას სამედიცინო ინჟინერიის ზამთრის სკოლაში (Winter School in Medical Engineering) შემეცნებით კურსებზე მონაწილეობის მისაღებად რომელიც გაიმართება 2026 წლის 26-30 იანვარს.
სასწავლო კურსის მთავარი თემა: ,,სამედიცინო სიმულაციები, ტელემონიტორინგი, ბიოპრინტინგი და მასალები”.
პროგრამის ფარგლებში შემოთავაზებული იქნება სემინარები, ლექციები, გასვლითი ვიზიტები და სოციალური აქტივობები. აღნიშნული კურსის ფარგლებში გაიცემა 2 ECTS კრედიტი.
მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ მედიცინის პროგრამის ბაკალავრიატის ბოლო საფეხურზე მყოფ სტუდენტებს (მაგ: V სემესტრი). მონაწილეობის მსურველები საჭიროა ფლობდნენ ინგლისურ ენას მინიმუმ B1 დონეზე.
მონაწილეობის საფასური შეადგენს 240 ევროს. საფასური მოიცავს სესიების, ლანჩებისა და შიდა ტრანსპორტირების ხარჯებს. გთხოვთ გაითვალისწინეთ, რომ ფრენისა და ცხოვრების ხარჯებს მონაწილე ფარავს თავად.
პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად დაინტერესებულმა პირებმა მოთხოვნა უნდა გააგზავნონ მოცემულ მეილის მისამართზე: international@fh-linz.at. განაცხადის წარდგენის საბოლოო ვადა: 2025 წლის 30 დეკემბერი.
პროგრამის ფარგლებში შესაძლებელია კრედიტების აღიარება. გთხოვთ, გაითვალისწინეთ რომ კრედიტების აღიარება მოხდება მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ დადგინდება პროგრამული შესაბამისობა შემოთავაზებულ კურსებსა და კავკასიის უნივერსიტეტში არსებულ საგნებს შორის. პროგრამაში შერჩევის შემთხვევაში გთხოვთ, პროგრამული შესაბამისობის ნაწილი გამგზავრებამდე გაიარეთ სკოლის ადმინისტრაციასთან. გამგზავრებამდე პროგრამაში მონაწილეობის შესახებ მეილით აცნობეთ საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტს- ir@cu.edu.ge
დამატებითი ინფორმაციისთვის გთხოვთ ეწვიოთ ბმულს ან მიმართოთ პროგრამის კოორდინატორებს მოცემულ მეილზე: international@fh-linz.at

The Department of Medical Engineering at the University of Applied Sciences Upper Austria, is inviting applications for participation in the Winter School in Medical Engineering, which will be held on January 26-30, 2026.
Main topic of the training course: "Medical simulations, telemonitoring, bioprinting and materials".
The program offers seminars, lectures, field trips, and social activities. 2 ECTS credits will be awarded within the framework of the course to the participant.
Students in the final year of their undergraduate medical program (e.g., semester V) are eligible to participate. Applicants must have English language proficiency at B1 level.
The participation fee is 240 euros. The fee includes the cost of the sessions, lunches and internal transportation. Please note that the participant covers his/her own flight and living expenses.
Interested students should send their application to the following email address: international@fh-linz.at. Deadline for application submission: December 30, 2025.
Credits can be recognized within the program. Please note that credits will only be recognized if a course's compatibility is established between the courses offered and the subjects offered at Caucasus University. In case of selection for the program, please complete the course compatibility part with the school administration before the departure. Please inform the Department of International Relations of your participation in the program by email at ir@cu.edu.ge before departure.
For more information, please visit the link or contact the program coordinators at the following email address: international@fh-linz.at