აშშ-ის საელჩო საქართველოში აცხადებს განაცხადების მიღებას 2026-2027 აკადემიური წლის ფულბრაიტის სამაგისტრო სასტიპენდიო პროგრამაზე (2026-2027 Fulbright Graduate Student Program).
სასტიპენდიო პროგრამა ითვალისწინებს აშშ-ის უნივერსიტეტების სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის სრულ დაფინანსებას.
- უნდა იყოს საქართველოს მოქალაქე ან ნეიტრალური სამგზავრო დოკუმენტის მფლობელი აფხაზეთიდან (საქართველო) ან სამხრეთ ოსეთის ავტონომიური ოლქიდან (საქართველო);
- უნდა ჰქონდეს საბაკალავრო სწავლების საფეხური დასრულებული;
- უნდა ფლობდეს ზეპირ და წერით ინგლისურს იმ დონეზე, რომელიც მას საშუალებას მისცემს ისწავლოს აშშ-ში სამაგისტრო პროგრამაზე;
- უნდა აკმაყოფილებდეს J-1 ვიზის მოთხოვნებს, მათ შორის, სტიპენდიანტი, სწავლის დასრულების შემდეგ უნდა დაბრუნდეს საქართველოში მინინუმ ორი წლით;

The United States Embassy in Georgia is pleased to announce the competition for the 2026-27 Fulbright Graduate Student Program.
• Applicants must be citizens of Georgia, or neutral travel document holders from Abkhazia, Georgia or South Ossetia, Georgia;
• Applicants must have completed their undergraduate education;
• Applicants must be proficient in oral and written English at a level appropriate for study in the U.S.;
• Applicants must be eligible for the J-1 visa, which requires the grantee to return to Georgia for a minimum of two years at the end of the grant period;