გაცნობებთ, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს დოქტორანტურის საფეხურის სტუდენტებისთვის, რედბაუდის უნივერსიტეტში, ნიდერლანდები (Radboud University, Netherlands) საზაფხულო პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად.
საზაფხულო სკოლის პროგრამა სრულად არის დაფინანსებული (ორმხრივი ავიაბილეთი, სტიპენდია, სტიპენდიიდან ასევე დაიფარება სასწავლო კურსის ღირებულება და მონაწილეობის საფასური) Erasmus+ ის საერთაშორისო მობილობის პროექტის ფარგლებში. ერაზმუსის დაფინანსება გაიცემა ადგილზე, ფიზიკური მობილობის დროს.
დაინტერესებულმა სტუდენტმა განაცხადი უნდა გააკეთოს მაქსიმუმ 2 სალექციო კურსზე, რომელთაგანაც, რედბაუდის უნივერსიტეტი დაადასტურებს სტუდენტის მონაწილეობას მხოლოდ ერთზე. კურსის შერჩევისას გთხოვთ გაითვალისწინეთ, რომ პროგრამის ხანგრძლივობა აუცილებლად უნდა იყოს 5 დღე და “onsite”, რადგანაც დაფინანსება მხოლოდ ფარავს 1 კვირიან მობილობას.
- კანდიდატს უნდა ჰქონდეს დოქტორანტურის სტუდენტის აქტიური სტატუსი განაცხადის შემოტანისას;
- კანდიდატი უნდა იყოს დასაქმებული კავკასიის უნივერსიტეტში და ჰქონდეს აქტიური სამუშაო კონტრაქტი მიმდინარე 2025 წლის გაზაფხულის სემესტრში.
- ნიშნების ფურცელი (მინიმალური GPA- 3.0, ოთახი A2,);
- ცნობა კავკასიის უნივერსიტეტში დასაქმების თაობაზე ( ოთახი C24);
- 1 სამოტივაციო წერილი (გთხოვთ, მიუთითეთ თქვენს მიერ არჩეული საზაფხულო სკოლის თემა და დაასაბუთეთ, ამ კურსის გავლა როგორ დაგეხმარებათ თქვენს სადისერტაციო ნაშრომში ან კვლევით სტატიაში. მაქსიმუმ 1 გვერდი.)
კანდიდატებმა განაცხადი უნდა წარმოადგინონ ელექტრონული ფორმით 2025 წლის 13 აპრილის ჩათვლით შემდეგ ელექტონულ მისამართზე: ir@cu.edu.ge
- სტუდენტების საბოლოო შერჩევა რედბაუდის უნივერსიტეტის მიერ და ოფიციალური თანხმობის წერილის მიღება
დამატებითი ინფორმაციისთვის მიმართეთ კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტს, მეორე სართული,ოთახი B25 ან მოგვწერეთ შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე - ir@cu.edu.ge .

Radboud University Summer School 2025
The Summer School program is fully funded (inbound tickets, scholarship, the cost of participation and training will be deducted from the grant directly) within the Erasmus+ International Credit mobility project. Erasmus+ grant is reimbursed after participants arrive at the Radboud University.
An interested student must apply for a maximum of 2 summer school courses, from which Radboud University will confirm the students’ enrollment in only one. When selecting the courses, please note that the duration of the program must be a maximum of 5 days and “onsite”, as the Erasmus+ funds only cover mobility of 1 week.
• Applicant should have an active Doctoral level student status when applying for the program;
• Applicant must be contacted by the Caucasus University and should have an active employment contract specifically during  the Spring 2025 Semester
In order to participate in the “Call”, Doctoral level students should prepare and submit the following documents in English language:
• Copy of International Passport
• Transcript of Grades (minimum GPA - 3.0, Room A2)
• Certificate of employment at Caucasus University (Room C24)
• 1 motivation letter (please indicate the courses chosen and justify how the selected course will contribute to your dissertation and research article. Maximum 1 page)
• 1 Recommendation letter from faculty
Interested candidates should apply by April 13, 2025 and submit documents to the following email address: ir@cu.edu.ge
• Evaluation of received application documents by the University selection committee;
• Nomination of selected candidates to the Radboud University;
• Final selection of student by the Radboud University and issuing the official Acceptance Letter
For additional information and questions, please contact the International Relations Department of Caucasus University, room B25, second floor or contact us to the following email address: ir@cu.edu.ge