ბილიმკანას საერთაშორისო სკოლის სასწავლო ტური კავკასიის უნივერსიტეტში
16 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ბილიმკანას საერთაშორისო სკოლის დელეგაციას უმასპინძლა. ვიზიტის განხორციელებამდე უნივერსიტეტსა და სკოლის ადმინისტრაციას შორის გაიმართა საკონსულტაციო შეხვედრები, რომლის ფარგლებშიც შემუშავდა ჯგუფის საჭიროებებსა და ინტერესებზე მორგებული შემეცნებით-საგანმანათლებლო პროგრამა.
ვიზიტის ფარგლებში, მოსწავლეებმა მონაწილეობა მიიღეს ტურიზმის სკოლის მიერ ორგანიზებულ საგანმანათლებლო აქტივობებში. ვორქშოფს, რომელიც საერთაშორისო ტურის დაგეგმვის კომპონენტსა და პრაქტიკულ სავარჯიშოებს მოიცავდა, უძღვებოდნენ ტურიზმის სკოლის დეკანი დიკო კოპალეიშვილი და პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი, მოწვეული ლექტორი თორნიკე ფურცელაძე. სესია ინტერაქტიულ ფორმატში წარიმართა და მოიცავდა ჯგუფურ და სიმულაციურ აქტივობებს.
სტუდენტური და ორგანიზაციული დეპარტამენტის ორგანიზებით გაიმართა შეხვედრა, სადაც დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა მერი ხვიჩამ მონაწილეებს გააცნო უნივერსიტეტში მოქმედი სტუდენტური კლუბები. შეხვედრის ფარგლებში ინტელექტუალური სამაგიდე თამაშების კლუბის წარმომადგენელმა გივი მაჭავარიანმა მონაწილეებს გააცნო კლუბის საქმიანობა და მოაწყო მინი შეჯიბრება.
დელეგაციის წევრებს კავკასიის უნივერსიტეტის საქმიანობისა და საერთაშორისო მიმართულებების შესახებ ინფორმაცია მიაწოდეს პრეზიდენტის აპარატის ხელმძღვანელმა ლანა ქევხიშვილმა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა ქეთევან კარბაიამ. სტუმრებმა დაათვალიერეს უნივერსიტეტის ისტორიული კამპუსი და თანამედროვე სასწავლო ინფრასტრუქტურა. განსაკუთრებით აღსანიშნავია, რომ სტუმრებს შორის იყვნენ აბიტურიენტები, რომლებმაც დეტალური ინფორმაცია მიიღეს კავკასიის უნივერსიტეტში არსებული საგანმანათლებლო პროგრამებისა და სტუდენტური შესაძლებლობების შესახებ.
ვიზიტის შემეცნებითი ნაწილის ფარგლებში, ელჩების პროგრამის, რომელიც მიზნად ისახავს უცხოელი სტუდენტების ინტეგრაციას, წარმომადგენლებმა, ანასტასია გუდაძემ და ტატო გონაშვილმა, ბილიმკანას სკოლის მოსწავლეებისთვის თბილისში საფეხმავლო ტური მოაწყვეს.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი ბილიმკანას საერთაშორისო სკოლასთან მრავალწლიან პარტნიორობას ინარჩუნებს. შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა თანამშრომლობის გაფართოების გზები და ერთობლივი პროექტების განხორციელების შესაძლებლობებიც განიხილეს.

On October 16, Caucasus University hosted a delegation from Bilimkana International School. Prior to the visit, several consultative meetings were held between the University and the School administration, during which a customized educational and cognitive program was developed tailored to the group’s needs and interests.
As part of the visit, students participated in educational activities organized by the School of Tourism. The workshop, which focused on the components of planning an international tour and included practical exercises, was led by Diko Kopaleishvili, Dean of the School of Tourism, and Tornike Phurtseladze, Administrative Director of Programs and invited lecturer. The session was conducted in an interactive format and featured group work and simulation activities.
A meeting organized by the Student and Organizational Department introduced participants to the various student clubs operating at the University. During the session, the head of the department, Meri Khvicha, presented an overview of the student life at Caucasus University, while Givi Machavariani, representative of the Intellectual Board Games Club, introduced the club’s activities and organized a mini-competition for the guests.
Members of the delegation also received detailed information about Caucasus University’s operations and international initiatives from Lana Kevkhishvili, Head of the President’s Administration, and Ketevan Karbaia, Director of the International Relations Department. Guests had the opportunity to explore the University’s historical campus and modern learning infrastructure. It is noteworthy that among the visitors were prospective students who received comprehensive information about the University’s academic programs and student opportunities.
As part of the cognitive segment of the visit, representatives of the Ambassadors Program—aimed at promoting the integration of international students—Anastasia Gudadze and Tato Gonashvili, organized a walking tour of Tbilisi for Bilimkana students.
It is worth mentioning that Caucasus University maintains a long-standing partnership with Bilimkana International School. During the meeting, the parties discussed ways to further expand cooperation and implement joint projects in the future.