5-9 ივლისს, Erasmus+ ის ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ფარგლებში, ალკალას უნივერსიტეტმა, ესპანეთი (University of Alcala, Spain), კავკასიის ბიზნესის სკოლის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების ადმინისტრაციულ დირექტორს, თათია მაისურაძეს, უმასპინძლა.
მობილობის ფარგლებში, შეხვედრები გაიმართა ალკალას უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტისა და კვლევითი ცენტრის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მიზანს უნივერსიტეტების მიღწევების გაცნობა წარმოადგენდა, კვლევითი ცენტრის წარმომადგენლებმა კი პრეზენტაციის სახით მოკლედ მიმოიხილეს გასული წლის საქმიანობა. გარდა ამისა, მობილობის უმთავრეს მიზანს, უნივერსიტეტებს შორის ერაზმუსის პროგრამის მიმართულებით თანამშრომლობის გაღრმავება და ახალი პროგრამების გაცნობა წარმოადგენდა.
ალკალას უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის სტრატეგიული პარტნიორია ესპანეთში. არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში, მობილობით არაერთმა სტუდენტმა, ლექტორმა და ადმინისტრაციულმა პერსონალმა ისარგებლა.
აღსანიშნავია ისიც, რომ ერაზმუსის ახალი 2020 წლის პროექტის ფარგლებში, ალკალას უნივერსიტეტსა და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის ახალი ხელშეკრულება გაფორმდა, რაც დამატებით ახალი მობილობების იმპლემენტაციის შესაძლებლობას იძლევა.

On July 5-9, as part of the Erasmus + administrative staff mobility, the University of Alcala, Spain, hosted Tatia Maisuradze, Administrative Director of undergraduate programs at Caucasus School of Business.
As part of the mobility, meetings were held with representatives of the International Relations Department and the Research Center at University of Alcala. The purpose of the meeting was to get acquainted with the achievements of the universities. The representatives of the Research Center gave a brief overview of last year's activities in the form of a presentation. In addition, the main goal of the mobility was to deepen cooperation between universities in the direction of the Erasmus program and to introduce new programs.
University of Alcala is a strategic partner of Caucasus University in Spain. Within the framework of the existing cooperation, mobility was used by many students, lecturers and administrative staff.
It is noteworthy that within the framework of the new Erasmus 2020 project, a new agreement was signed between University of Alcala and Caucasus University, which will allow the implementation of additional new mobility opportunities.