ახალგაზრდული შეჯიბრი ესეებში
გაცნობებთ, რომ ევროკავშირის პროექტის ფარგლებში, გამოცხადებულია კონკურსი - ახალგაზრდული შეჯიბრი ესეებში (Youth Essay Prize Competition).
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოს, მოლდოვისა და უკრაინის 30 წლამდე მოქალაქეებს.
კონკურსის პირობების თანახმად, მონაწილეებმა უნდა წარადგინონ ესე ინგლისურ ენაზე (მოცულობა 3000 სიტყვამდე). ესეების თემატიკა უნდა უკავშირდებოდეს მონაწილის ქვეყნის ევროკავშირთან ასოცირების შესახებ შეთანხმებასა  და ყოვლისმომცველ თავისუფალ სავაჭრო სივრცეს.
წარმოდგენილი ესე უნდა იყოს კარგი ანალიტიკური და ენობრივი ხარისხის. სასურველია, მონაწილემ ესეს თემა შეარჩიოს ისე, რომ საშუალება ჰქონდეს ასახოს საკუთარი, გარკვეულწილად სიღრმისეული ცოდნა, რომლის საფუძველიც იქნება მიღებული აკადემიური ცოდნა, კვლევები ან პროფესიული გამოცდილება. ესეს ავტორი მკითხველს უნდა სთავაზობდეს საინტერესო არგუმენტს ან მიდგომას.
გამარჯვებულების შესახებ ინფორმაცია გამოქვეყნდება შემდეგ ვებ-გვერდზე: www.3dcftas.eu
გათვალისწინებულია ექვსი ჯილდოს გადაცემა. პირველი კონკურსის შედეგად გაიმარჯვა მოლდოვის ორმა მოქალაქემ. დარჩენილია კიდევ ოთხი ჯილდო. გამარჯვებულები დაჯილდოვდებიან ფულადი პრიზით 500 ევროს ოდენობით.

Youth Essay Prize Competition
We would like to inform you that within the framework of the EU project, the Youth Essay Prize Competition has been announced.
Citizens of Georgia, Moldova and Ukraine under the age of 30 can participate in the competition.
According to the rules of the competition, participants must submit an essay in English (up to 3,000 words). The subject matter of the essays should be related to the participant's association with the EU and the Comprehensive Free Trade Area.
The essay should be of good analytical and linguistic quality. It is advisable for the participant to select an essay subject that reflects their own, in-depth knowledge, that is based on academic knowledge, research or professional experience. The author of the essay should offer the reader an interesting argument or approach.
Information on the winners will be posted on the following website: www.3dcftas.eu
There are six awards in total. The first competition was won by two Moldovan citizens. There are four more awards left. The winners will be awarded a cash prize of €500.