23 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, სესილი მარინს, საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერს, Sciences Po, საფრანგეთი, ევროპის საერთაშორისო საქმეთა განყოფილების ცენტრიდან უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი სახის შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილესთან ანი თავართქილაძესთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებულ თანაშმრომლობის ხელშეკრულების დეტალებზე, შეიმუშავეს სტრატეგიული გეგმა სტუდენტების მობილობების განსახორციელებლად შემდგომი აკადემიური წლიდან. ასევე, პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენელმა მიიღო ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამებს, საერთაშორისო პროგრამების, პროექტებისა და მიღწევების შესახებ.
აღსანიშნავია Sciences Po-ს პოზიციონირება მსოფლიოს წამყვან უნივერსიტეტებს შორის. QS Ranking-ის 2023 წლის მონაცემებით, “Politics” კატეგორიაში, Sciences Po პირველ ადგილს იკავებს ევროპის მასშტაბით, ხოლო მე-3 ადგილს მსოფლიოს მასშტაბით. კვლევის მიმართულებით კი უნივერსიტეტი მესამე ადგილზეა მსოფლიოში და უსწრებს ლონდონის ეკონომიკის სკოლასა და სტენდფორდის უნივერსიტეტს.
Sciences Po- სა და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის ხელშეკრულებას მიმდინარე თვეში მოეწერა ხელი. პარტნიორი უნივერსიტეტის მხრიდან, აღნიშნული თანამშრომლობის ფარგლებში, ეს ეს იყო პირველი ოფიციალური სამუშაო ვიზიტი საქართველოში.

On January 23, International Relations Department of the Caucasus University hosted Ms. Cécile Marin, International Affairs Manager from Centre for Europe International Affairs Division of the Sciences Po.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with Ms. Ani Tavartkiladze, Deputy Director of International Relations Department. During the meeting, the parties have reviewed the details of the new partnership agreement and established the strategy to implement student mobilities from the next academic year. Also, the colleague from the partner University has received information about the educational programs, international programs and achievements of the Caucasus University.
Sciences Po’s positioning among the finest institutions around the world is of high importance. According to the 2023 QS Rankings in “Politics”, Sciences Po ranks as number 1 best University in the European Union and number 3 in the world. As for the research, University maintains its position in the world’s top 3 and is ahead of the London School of Economics and Political Studies (LSE) and Sandford University.
The partnership agreement between Caucasus University and Sciences Po has been signed in the recent month. Within the cooperation this was the very first official visit to Georgia.