კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტის, პოლონეთი (Cracow University of Economics, Poland) წარმომადგენლებს, ასოცირებულ პროფესორს, იუსტინა დაბროვსკას (Justyna Dabrowska) საერთაშორისოო პროგრამების ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილეს, სილვია რუტკოვსკას (Sylwia Rutkowska) და საერთაშორისო პროგრამების ოფისის კოორდინატორს, ჯოანა იაკოვსკას (Joanna Jakowska), უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები შეხვდნენ კავკასიის ბიზნესის, ტურიზმის, არქიტექტურისა და დიზაინის და კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის სტუდენტებს, რომლებიც მიიღებენ მონაწილეობას კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტისა და კავკასიის უნივერსიტეტის ერთობლივ საზაფხულო პროგრამაში: SPINAKER- Heritage, Art and Business Intensive Programme. შეხვედრის მსვლელობისას, სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მიეღოთ დეტალური ინფორმაცია პროგრამის როგორც შინაარსობრივ, ასევე ტექნიკურ მხარეებზე. SPINAKER საზაფხულო პროგრამა არის სრულად დაფინანსებული და მოიცავს როგორც ონლაინ კურსებს, ასევე ვიზიტს კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტში.
კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტი, კავკასიის უნივერსიტეტის ერთ-ერთი სტრატეგიული პარტნიორია პოლონეთში. აღსანიშნავია, რომ კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტთან ერთად, კავკასიის უნივერსიტეტი არის ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლების საერთაშორისო საზოგადოების (NIBES) წევრი. გარდა ამისა, უკვე მრავალი წელია უნივერსიტეტებს შორის არსებობს პარტნიორობა ერაზმუს+ კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, რომლის საშუალებითაც, არაერთი მობილობა დაიგეგმა როგორც სტუდენტებისთვის, ასევე უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალისთვის.

On February 10, International Relations Department of Caucasus University, hosted the representatives of the Cracow University of Economics, Poland, Associate Professor, Justyna Dabrowska, Deputy Head of International Programs Office, Sylvia Rutkovska and Joanna Jackowska from International Programs office.
Within the framework of the visit, the representatives of Cracow University of Economics met with the students of the Caucasus School of Business, Tourism, Architecture and Design and School of Technology, who will participate in the joint summer program: SPINAKER- Heritage, Art and Business Intensive Programme. During the meeting, the students had the possibility to get detailed information on both content and technical aspects of the program. SPINAKER summer program is fully financed and includes both online courses and study visit to the Cracow University of Economics.
Cracow University of Economics is one of the strategic partners of Caucasus University in Poland. It should be noted that together with Cracow University of Economics, Caucasus university is a member of the Network of International Business and Economics Schools (NIBES). In addition, there has been a partnership between the both universities for many years within the framework of the Erasmus+ Credit Mobility project, though which a number of mobility activities have been planned for both students and academic staff of the Caucasus university.