დაიწყო SDG ინოვაციის აქსელერაციის პროგრამა ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვის
14 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაეროს გლობალური შეთანხმების „მდგრადი განვითარების მიზნების (SDG) ინოვაციის აქსელერაციის პროგრამა ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვის “ გახსნითი ღონისძიება გაიმართა.
დამსწრეებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის აღმასრულებელმა დირექტორმა, სალომე ზურაბიშვილმა და  კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუამ.
SDG ინოვაციის აქსელერაციის პროგრამა პირველად ტარდება საქართველოში და  გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის ექსკლუზიური პარტნიორი არის კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრი.
ღონისძიების ფარგლებში, გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის კორპორაციული მდგრადობის აკადემიის კოორდინატორმა, ნინო ლიპარტელიანმა მონაწილეებს აქსელერაციის პროგრამის შინაარსი, მისია და მიზნები გააცნო. წარადგინეს აქსელერაციის პროგრამის მენტორები, ფასილიტატორი და  მონაწილე კომპანიების წარმომადგენლები.
ღონისძიების ბოლოს, გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელსა და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის, ხელი მოეწერა ურთიერთშეთანხმების მემორანდუმს, რომელიც მიზნად ისახავს მხარეებს შორის სტრატეგიული პარტნიორული ურთიერთობების გაღრმავებას და საქართველოში ზემოხსენებული პროგრამის ერთობლივად განხორციელებას.
„მდგრადი განვითარების მიზნების ინოვაციის აქსელერაციის  პროგრამა ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვის“ გაეროს გლობალური შეთანხმების წევრ კომპანიებში დასაქმებული ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვისაა შემუშავებული. პროგრამის მიზანია  ახალგაზრდების ჩართულობის გაზრდა კომპანიაში მდგრადი ინოვაციების მართვისა და საბაზრო თუ საზოგადოებრივი ღირებულების მქონე ხელშესახები ინიციატივების დაგეგმვისა და განხორციელების პროცესში.

On February 14, at Caucasus University, an opening ceremony of The SDG Innovation Accelerator for Young Professionals was held.
Executive Director of UNGCNG, Salome Zurabishvili and Vice President of Caucasus University for nternationalization, Irena Melua addressed the audience.
The SDG Innovation Acceleration Program is being held in Georgia for the first time, and the exclusive partner of the Georgia Network of the UN Global Compact is the Center for Innovation and Entrepreneurship of Caucasus University.
Within the framework of the event, UNGCNG Corporate Sustainability Academy Coordinator, Nino Liparteliani presented the program, its mission and goals. Acceleration program mentors, facilitators and representatives of participating companies were also introduced.
The SDG Innovation Accelerator for Young Professionals is an opportunity for participating companies of the UN Global Compact to empower young talent within their organizations to collaborate and accelerate business innovation towards the Sustainable Development Goals (SDGs).
Within the framework of the event, a memorandum of cooperation was signed between the UNGCNG and Caucasus University. The memorandum aims to deepen the partnership between the UNGCNG and the University.