14 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ტროის უნივერსიტეტის, აშშ (Troy University, USA) წარმომადგენელს ლენს ნოეს (Lance Noe) უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელშიც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან მონაწილეობდნენ ირენა მელუა, ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ეკა აკობია, სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი, ელენე ჯღარკავა, ბიზნესის სკოლის დეკანი და ქეთევან კარბაია, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი.
შეხვედრის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დეტალური ინფორმაცია მიეღოთ ტროის უნივერსიტეტში არსებული საგანმანათლებლო პროგრამების თაობაზე, შეხვედრაზე აგრეთვე განიხილეს შემდგომი თანამშრომლობის დეტალები,სტუდენტებისა და აკადემიური გაცვლის, აგრეთვე მოკლევადიანი ერთობლივი პროგრამების განხორციელების მიმართულებით.
ტროის უნივერსიტეტი, არის სახელმწიფო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულება ალაბამაში. იგი დაარსდა 1887 წელს და წარმოადგენს ტროას უნივერსიტეტის სისტემის ფლაგმან უნივერსიტეტს. იგი აკრედიტებულია კოლეჯებისა და სკოლების სამხრეთ ასოციაციის მიერ (SACS). ტროის უნივერსიტეტი გამოირჩევა მრავალფეროვანი საგანმანათლებლო პროგრამებითა და უცხოელი სტუდენტების სიმრავლით.

On March 14, the Department of International Relations of Caucasus University hosted Lance Noe, a representative of Troy University, USA.
Within the framework of the visit, a work meeting was held - with Irena Melua, Vice President for Internationalization, Eka Akobia, Dean of the School of Governance, Elene Jgharkava, Dean of the School of Business and Ketevan Karbaia, Director of the Department of International Relations participating on behalf of Caucasus University.
Within the framework of the meeting, the representatives of Caucasus University had the opportunity to receive detailed information about the educational programs in Troy University; they also discussed the details of further cooperation in the direction of student and academic exchange, as well as the implementation of short-term joint programs.
Troy University is a public higher education institution in Alabama. It was founded in 1887 and is the flagship university of the Troy University system. It is accredited by the Southern Association of Colleges and Schools (SACS). Troy University is distinguished by its diverse educational programs and large number of international students.