გდანსკის უნივერიტეტის წარმომადგენლის ვიზიტი
17-23 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა, Erasmus+ ის აკადემიური მობილობის ფარგლებში, გდანსკის უნივერსიტეტის (University of Gdansk,Poland)პროფესორებს, ედვარდას ჯუჩნევისიუსა (Edvardas Juchnevicius) და დამიან სიმანს (Damian Cyman) უმასპინძლა.
ვიზიტის მსვლელობისას სამუშაო შეხვედრები გაიმართა კავკასიის ეკონიმიკის სკოლის დეკანთან, იოსებ ბერიკაშვილთან და კავკასიის სამართლის სკოლის დეკანთან, იოსებ ნანობაშვილთან. შეხვედრებზე მხარეებმა უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებაზე ისაუბრეს.
მობილობის ფარგლებში ეკონომიკის სკოლის საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მოესმინათ ლექცია თემაზე: საერთაშორისო და ევროპული საგადასახადო სამართალი.
გდანსკის  უნივერსიტეტი ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის (International Credit Mobility – ICM) პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის მობილობას.
მნიშვნელოვანია, რომ ხანგრძლივი პანდემიის შემდეგ, ეს იყო პირველი შემთხვევა, როდესაც საერთაშორისო აკადემიურ პერსონალი ეწვია კავაკსიის უნივერსიტეტის კამპუსს.

Representatives of University of Gdańsk visit Caucasus University
On May 17-23, the Department of International Relations and Projects of Caucasus University hosted University of Gdańsk professors Edvardas Juchnevicius and Damian Cyman as part of Erasmus + Academic Mobility.
During the visit, work meetings were held with the Dean of Caucasus School of Economics, Ioseb Berikashvili, and the Dean of Caucasus School of Law, Ioseb Nanobashvili. At the meetings, the parties discussed deepening cooperation between universities.
Within the framework of the mobility, bachelor's degree students of CSL had the opportunity to listen to a lecture on the topic: International and European Tax Law.
The University of Gdańsk is a partner of Caucasus University under the Erasmus + International Credit Mobility (ICM) program. The collaboration aims to mobilize administrative and academic staff between universities.
It is important to note that after a long pandemic, this was the first time international academic staff had visited the Caucasus University campus.