12 ივნისს, 11:00 საათზე, სახელმწიფო მართვის სკოლის (CSG) ჟან მონეს სასწავლო მოდულის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართება კონფერენცია - „ევროპული ღირებულებები და იდეოლოგიები“.
კონფერენციის ფარგლებში გაიმართება დისკუსია ჯანდაცვისა და სოციალური სფეროს, განათლებისა და ურბანისტიკის წამყვან ექსპერტებთან. ექსპერტები ისაუბრებენ ევროპულ სტანდარტებსა და პრაქტიკებზე და მათ უკან მდგარ ღირებულებებზე.
- ევროპული ჯანდაცვისა და სოციალური დაცვის სისტემების შესახებ მოხსენებას გააკეთებს კავკასიის უნივერსიტეტის მედიცინისა და ბიზნეს სკოლების პროფესორი და ჯანდაცვის პოლიტიკის ინსტიტუტის დირექტორი თენგიზ ვერულავა;
- ევროპული განათლების სისტემების შესახებ ისაუბრებს განათლების მკვლევარი, კოლუმბიის უნივერსიტეტის დოქტორი სიმონ ჯანაშია;
- ევროპული ქალაქგეგმარების პრაქტიკებსა და ღირებულებებს განიხილავს ქალაქმგეგმარებელი და ურბანული ტრანსპორტის სპეციალისტი, ლონდონის საუნივერსიტეტო კოლეჯის ქალაქგანვითარების დაგეგმვის მაგისტრი ელენე ხუნდაძე.
თითოეული მოხსენების შემდეგ გაიმართება დისკუსია იმის შესახებ, თუ რა ღირებულებითი და იდეოლოგიური პრინციპები დგას ევროპული ჯანდაცვის, სოციალური დაცვის, განათლებისა და ურბანისტიკის სფეროების უკან და რა შეიძლება ვისწავლოთ ამ გამოცდილებიდან.
დისკუსიას მოდერირებას გაუწევს კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის პროფესორი გიორგი ცხადაია.
დისკუსიაში მონაწილეობის მისაღებად ვიწვევთ პოლიტიკური პარტიების, სამოქალაქო და მედია ორგანიზაციების წარმომადგენლებს, აკადემიურ პერსონალს, სტუდენტებსა და სხვა დაინტერესებულ პირებს. ღონისძიებაზე დასასწრებად, გთხოვთ, გაიაროთ რეგისტრაცია შემდეგ ბმულზე.

On June 12, at 11:00, Caucasus University will host the conference “European Values and Ideologies” in its conference hall as part of the School of Governance’s Jean Monnet teaching module.
The event will bring together leading experts in healthcare and social policy, education, and urban planning to discuss European standards and practices, and the values that underpin them.
• Tengiz Verulava, Professor at the Schools of Medicine and Business of Caucasus University and Director of the Health Policy Institute, will deliver a presentation on European healthcare and social protection systems;
• Simon Janashia, education researcher and PhD graduate of Columbia University, will speak about European education systems;
• Elene Khundadze, urban planner and urban transport specialist, and holder of a Master’s degree in Urban Development Planning from University College London, will discuss European urban planning practices and values.
Each presentation will be followed by a discussion on the value-based and ideological principles that underpin European healthcare, social protection, education, and urban planning systems, and on what can be learned from this experience.
The discussion will be moderated by Giorgi Tskhadaia, Professor at the School of Governance of Caucasus University.
Representatives of political parties, civil society and media organizations, academic staff, students, and other interested individuals are invited to take part in the discussion. To attend the event, please register via the following link.
The Jean Monnet Module is implemented with the support of the European Union’s Erasmus+ Programme. The grant is awarded in the field of higher education to support the delivery of innovative and specialized EU-related teaching content to learners.