სეზონური სკოლა "კიბერ უსაფრთხოების და 5G-ის ლიგა"
სეზონური სკოლის ლექტორები იქნებიან როგორც ადგილობრივი, ასევე საერთაშორისო სპეციალისტები - პროფესორები ამერიკის შეერთებული შტატებიდან, საფრანგეთიდან, იტალიიდან, ესპანეთიდან, ლიეტუვადან, რუმინეთიდან და უკრაინიდან. პროექტი ხორციელდება კავკასიის უნივერსიტეტის ბაზაზე, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტის ფინანსური მხარდაჭერით.
სკოლის ფარგლებში მსმენელები შეისწავლიან კიბერ უსაფრთხოებას, 5G უსაფრთხოებას, ხელოვნურ ინტელექტს და მის გამოყენებას კიბერ უსაფრთხოებაში, კვანტურ და პოსტ-კვანტურ კრიპტოგრაფიას, ეთიკურ ჰაკინგს, ასევე ელექტრომობილებს, დრონებს და მათ აპლიკაციებს, ნივთების ინტერნეტს 5G-ის კონტექსტში, blockchain ტექნოლოგიას, ISO სტანდარტებს და GDPR შესაბამისობის მოთხოვნებს.
მსმენელებად მიიღებიან ბაკალავრიატის, მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის სტუდენტები. აუცილებელი პირობაა ინგლისური ენის ცოდნა.
მონაწილეობა სეზონურ სკოლაში არის უფასო.
მსურველებს შეუძლიათ შეავსონ შესაბამისი სარეგისტრაციო ფორმა (ინგლისურ ენაზე). გთხოვთ, პროექტში მონაწილეობის მსურველებმა ყურადღება მიაქციოთ სამოტივაციო წერილის ველს, სადაც უნდა ჩაიწეროს მაქსიმუმ 150 სიტყვით ის, თუ რატომ გნებავთ პროექტში ჩართვა და რატომ უნდა იყოთ არჩეული.
არჩეულ კანდიდატს დავუკავშირდებით არაუგვიანეს 2 სექტემბრისა.
სეზონური სკოლის მეცადინეობები ჩატარდება კავკასიის უნივერსიტეტში 5 სექტემბრიდან 18 სექტემბრის ჩათვლით.

Selection of participants in the seasonal school project "Cyber ​​Security and 5G League" has begun.
The instructors at the seasonal school will be local as well as international specialists - professors from the United States of America, France, Italy, Spain, Lithuania, Romania and Ukraine. The project is implemented on the basis of Caucasus University, with the financial support of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and Eastern European University.
Within the school, students will study cyber security, 5G security, artificial intelligence and its application in cyber security, quantum and post-quantum cryptography, ethical hacking, as well as electric cars, drones and their applications, the Internet of things in the context of 5G, blockchain technology, ISO standards and GDPR compliance requirements.
Undergraduate, master's and doctoral students will be accepted as trainees. Knowledge of the English language is required.
Participation in the seasonal school is free.
Applicants can fill out the appropriate registration form (in English). Those wishing to participate in the project should pay attention to cover letter field, where a maximum of 150 words should be written stating the reasons for wanting to participate in the project and the reasons why you should be selected.