გაცნობებთ, რომ 2 დეკემბერს, 12:00 საათზე, გაიმართება საინფორმაციო შეხვედრა საფრანგეთის მთავრობის სტიპენდიების შესახებ. შეხვედრა ჩატარდება კავკასიის უნივერსიტეტის ორგანიზებით და მას გაუძღვება კამპუს ფრანსის ხელმძღვანელი ნათია მსხალაძე.
შეხვედრის ფარგლებში, სტუდენტებს ექნებათ შესაძლებლობა, გაეცნონ კამპუს ფრანსის საქმიანობას და მიიღონ ინფორმაცია საფრანგეთის მთავრობის სტიპენდიებისა და საფრანგეთში სწავლების შესახებ. ასევე, სტუდენტები შეძლებენ დაუსვან შეკითხვები კამპუს ფრანსის წარმომადგენელს და მიიღონ რეკომენდაციები საფრანგეთის წინა-სავიზო პროცედურების შესახებ.

Informational meeting on French government scholarships
On December 2 at 12:00 PM, an informational meeting on French government scholarships will be held. The event is organized by Caucasus University and will be led by Natia Mskhaladze, the Head of Campus France.
During the meeting, students will have the opportunity to learn about the activities of Campus France, as well as obtain detailed information regarding French government scholarships and studying in France. Students will also have the chance to ask questions to the Campus France representative and receive guidance on French pre-visa procedures.
The meeting will be conducted in Georgian and will take place in the university conference hall (C floor).