კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლამ (CSG) მონაწილეობა მიიღო ევროკავშირის მიერ დაფინანსებულ პროექტში EDUPART, რაც მოიცავდა საჯარო პოლიტიკასა და ადმინისტრირებაში დისტანციური სწავლების სამი კურსის ჩატარებას DSL Moodle-ის საშუალებით:
- საჯარო მმართველობა, მოწვ. პროფ. ნინო დოლიძე
- ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის ევროპეიზაცია, მოწვ. პროფ. სერგი კაპანაძე
- საზოგადოებრივი ორგანიზაციების მენეჯმენტი, მოწვ. პროფ. თინათინ კუპრაშვილი
EDUPART-ის ფარგლებში, მონაწილეები ასევე ეწვივნენ თბილისს, ოთხდღიანი ინტენსიური სესიებისთვის თემაზე: „საქართველოს საჯარო ადმინისტრირება და მმართველობა: რეფორმები და შედეგები“. ღონისძიებას მასპინძლობდა კავკასიის უნივერსიტეტის პროექტების მართვის დეპარტამენტი და სახელმწიფო მართვის სკოლა.
პროექტის მონაწილეებს მიესალმა ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის საკითხებში, ქ-ნი ირენა მელუა, კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი და NISPACee-ის პრეზიდენტი, ქ-ნი ეკა აკობია და დისტანციური სწავლების კურსის ინსტრუქტორები. კავკასიის მმართველობის სკოლამ პროექტის მონაწილეებს გადასცა ონლაინ ტრენინგ-კურსების დასრულების დამადასტურებელი სერტიფიკატები.
ადგილობრივი სესიების ფარგლებში EDUPART-ის მონაწილეებმა მოისმინეს შემდეგი თემები საქართველოს PA-ს რეფორმების შესახებ წამყვანი ადგილობრივი ექსპერტებისა და პრაქტიკოსებისგან:
- რეგულირების ზემოქმედების შეფასება (RIA) ეფექტური საჯარო ადმინისტრირებისთვის: საქართველოს გამოცდილება
- საჯარო ფინანსებისა და სახელმწიფო ბიუჯეტის მართვა: გამჭვირვალობა და ეფექტურობა
- ელექტრონული მმართველობა: მოქალაქეებისთვის ციფრული სერვისების მიწოდება
- საჯარო მმართველობის რეფორმა (PAR) საქართველოში
- პოლიტიკის დაგეგმვა საქართველოს საჯარო სექტორში
- პოლიტიკის განხორციელების მონიტორინგი და შეფასება საქართველოში
- სიმულაციური სავარჯიშო მმართველობაში
მონაწილეებმა ასევე ისაუბრეს ადგილობრივ სსო-ებთან შემდეგ თემებზე:
- IDFI-ის საქმიანობა: სახელმწიფო მმართველობის გაუმჯობესება საქართველოში
- საარჩევნო პროცესები საქართველოში: საუკეთესო პრაქტიკა და გამოწვევები არჩევნებისა და არჩევნების მონიტორინგის დროს
- სსო-ების ჩართულობა ადამიანის უფლებათა პოლიტიკისა და პრაქტიკის ჩამოყალიბებაში
- საქართველოს ევროპული გზა: მთავარი გამოწვევები
სესიები უზრუნველყოფდა უნარ-ჩვევების განვითარებას და ცოდნას საჯარო პოლიტიკისა და საჯარო ადმინისტრირების სფეროში და იყო, პროექტის მონაწილეთა შეფასებით, უაღრესად ინტერაქციული და საინტერესო.

Caucasus University School of Governance (CSG) participated in the EU funded project EDUPART
Caucasus School of Governance (CSG) participated in the EU funded project EDUPART by providing three distance learning training courses in Public Policy and Administration via DSL Moodle (March-June 2023):
1. Public Governance, Nino Dolidze
2. Europeanization of Central and Eastern Europe, Prof. Sergi Kapanadze
3. Public Organizations Management, Prof. Tinatin Kuprashvili
As part of EDUPART, participants also visited Tbilisi, Georgia for a four-day intensive session on “Georgia’s Public Administration and Governance: Reforms and Outcomes” hosted by the Caucasus University Projects’ Management department and Caucasus School of Governance.
Project participants were greeted by Vice-President for Internationalization, Ms. Irena Melua, Dean of the Caucasus School of Governance and the President of NISPACee, Ms. Eka Akobia and distance learning course instructors. Caucasus School of Governance awarded project participants with certificates of completion of the high-level online training courses in PA.
As part of the local sessions EDUPART participants heard following topics about Georgia’s PA reforms from leading local experts and practitioners:
• Regulatory Impact Assessment (RIA) for Effective PA: Georgia’s Experience
• Management of Public Finances and State Budgeting: Transparency and Efficiency
• Electronic Governance: Providing digital services to citizens
• Public Administration Reform (PAR) in Georgia
• Policy Planning in Georgian Public Sector
• Simulation exercise in Governance
• Policy Implementation Monitoring and Evaluation in Georgia
Participants also interacted with local CSO’s on the following topics:
• IDFI activities: improving public administration in Georgia
• Electoral processes in Georgia: Best practices and challenges in the conduct of elections and election monitoring
• CSO involvement in shaping human rights policy and practice
• Georgia’s European path: main challenges
Sessions provided skills development and knowledge in the sphere of Public Policy and Public Administration and were highly interactive and engaging for the project participants.