კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი ქ. ბათუმში, პროექტ E-PSY-ის ფარგლებში
26-30 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანმა, დავით ნატროშვილმა, ფსიქოლოგიის საბაკალავრო პროგრამის ხელმძღვანელმა, ასოცირებულმა პროფესორმა მაია მაჭავარიანმა-წერეთელმა და ფსიქოლოგიის პროგრამის ასისტენტ-პროფესორმა სოსო დოლიძემ მონაწილეობა მიიღეს საერთაშორისო კვირეულში, რომელიც, Erasmus+ CBHE ინსტიტუციური განვითარების პროექტის „ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების გახსნა სტუდენტებისთვის საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (E-PSY)” ფარგლებში, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა.
კვირეულის ფარგლებში, პროექტის მონაწილეებმა შეიმუშავეს ინდივიდუალური და ჯგუფური კონსულტირების გაიდლაინები და დაადგინეს პროფესიული ეთიკის ნორმები, რომლებიც სტუდენტთა ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრში დასაქმებულ ფსიქოლოგებს შეეხება. ასევე, ჩამოყალიბდა სუპერვიზიის და ინტერვიზიის მექანიზმები და შემუშავდა კონსულტანტის პროფესიული განვითარების სქემა. სამუშაო შეხვედრებში მონაწილეობდნენ ქართული, პოლონური და რუმინული უნივერსიტეტების, ასევე  თბილისის ფსიქიკური ჯანდაცვის კრიზისული ინტერვენციის სამსახურის წარმომადგენლები.

Visit of Caucasus University representatives to Batumi, within the framework of the E-PSY project
On June 26-30, the dean of the Caucasus School of Humanities and Social Sciences, Davit Natroshvili, the head of the psychology bachelor’s degree program, associate professor Maia Machavariani-Tsereteli and the assistant professor of the psychology program Soso Dolidze participated in an international week, organized by the Erasmus+ CBHE institutional development project "Establishment of Psychological Counselling Centers at Georgian HEIs for Students (E-PSY)", held at Shota Rustaveli State University in Batumi.
Throughout the week, project participants created guidelines for individual and group counseling as well as professional ethical standards for psychologists working at the student psychological counseling center. Mechanisms of supervision and intervision were also established, and a consultant's professional development scheme was developed. Representatives of Georgian, Polish and Romanian universities, as well as the Tbilisi Mental Health Crisis Intervention Service participated in the workshops.
The purpose of the project is to establish student psychological counseling centers in Georgian higher education institutions, including Caucasus University, as well as to create official documents for decision-makers (Representatives of the Government of Georgia, the Ministry of Education and Science of Georgia) in order to raise public awareness about mental health and focus attention on the importance of psychological counseling of students in Georgian higher educational institutions.