მიმდინარე წლის 25, 29-30 მარტს , ერაზმუს+ ინსტიტუციური განვითარების (CBHE) პროექტის „რეგიონული უნივერსიტეტების როლი რეგიონის განვითარებაში” (RURD) ფარგლებში გაიმართა ტრენინგი, რომელშიც მონაწილეობას იღებდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პროექტის გუნდის წევრები და ბათუმის კამპუსის თანამშრომლები.
შეხვედრა წარიმართა ავსტრიის, გრაცის გამოყენებითი მეცნიერებათა უნივერსიტეტის ხელმძღვანელობით და დაეთმო რეგიონების, რეგიონული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტრატეგიული განვითარების შესახებ თეორიული მიდგომების გაცნობას. პრეზენტატორებმა კონკრეტული ქეისების განხილვის, თეორიებისა და კვლევების მეშვეობით განიხილეს ისეთი საკითხები, როგორებიცაა: რეგიონალური უნივერსიტეტის როლი რეგიონულ განვითარებაში, ინტერნაციონალიზაციის ეტაპები, ქალაქისა და რეგიონის სტრატეგიული ბრენდინგი და მათი კონკურენტუნარიანობა, პრაქტიკული და სტრატეგული მიდგომები კვლევით ორგანიზაციებსა და ინდუსტრიებთან თანამშრომლობისათვის.
პროექტის მიზანია, ევროკავშირის პარტნიორებთან თანამშრომლობით საქართველოს რეგიონალური უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების როლის გაზრდა რეგიონების განვითარებაში, მათი მისიისა და სტრატეგიული განვითარების გეგმის მოდერნიზება, ასევე უნივერსიტეტებსა და ადგილობრივი ხელისუფლების ორგანოებს შორის თანამშრომლობის გაძლიერება, თითოეული რეგიონის სპეციფიკის გათვალისწინებით.

On March 25, 29-30, 2021 in the framework of the ERASMUS + Institutional Development (CBHE) project "Role of Regional Universities in Regional Development" (RURD), a training was held with the participation of Caucasus University project members and Employees of Caucasus University Batumi Campus.
The meeting was conducted by FH Joanneum, University of Applied Sciences, Austria and was focused on sharing theoretical approaches and practical experiences on the strategic development of regional universities. The trainers through specific examples discussed the issues such as: the role of regional universities in regional development, the levels of Internationalization, branding the cities and regions and supporting their competitiveness, practical and strategic approaches of collaborating with research organizations and industries.
The aim of the project RURD is to extend the role of regional higher educational institutions as a basis for regional development. Also, to increase cooperation between universities and local government authorities to increase their capacity and enhance specification of each region. Furthermore, to develop mission, vision and strategic development plans for regional universities and to make Georgian regional HEIs more relevant to the communities and regions they are located.