18 მაისს, ჟან მონეს პროექტის „ევროკავშირის სამართლებრივი სახე“ ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტში ჩატარდა ტრენინგი, სახელწოდებით, "პერსონალური მონაცემების დაცვის სამართლებრივი ჩარჩო ევროკავშირში, ევროსაბჭოსა და საქართველოში”.
ტრენინგს ესწრებოდა 48 მონაწილე, კერძოდ, საჯარო და კერძო სექტორის წარმომადგენლები, იურისტები, აკადემიური პერსონალი, სტუდენტები, სხვადასხვა ადმინისტრაციის თანამშრომლები.
ტრენინგის განხორციელდა (მონაწილეთა შერჩევა, მოწვევა, კვება, ტექნიკა, ტრენინგის მასალები, კოვიდ-19-ის რეგულაციების შესაბამისი მოწყობა) კავკასიის უნივერსიტეტის სასწავლო ცენტრის ორგანიზებით.

On 18 May, within the framework of the Jean Monnet Project “Legal Face of EU (LFEU)”, Caucasus University hosted the training “Legal framework for the protection of personal data in the EU, the Council of Europe and Georgia”.
The training was attended by 48 participants from public and private sectors, namely, - lawyers, academia, students, employees and management representatives of different organizations.
At the end of the day, training participants were awarded with certificates.
Training was organized (selection of participants, invitation, feed/food, traning materials, covid-19 regulations protection) by Caucasus University Traning Center.