11 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ერაზმუს+ ინსტიტუციური თანამშრომლობის პროექტის - "აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლისა და სწავლებისთვის ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (INTEGRITY)" ფარგლებში, გაიმართა სამუშაო შეხვედრა, რომელიც დაეთმო პროექტის პოლიტიკის დოკუმენტის განხილვას.
შეხვედრას ესწრებოდნენ უნივერსიტეტის მმართველი საბჭოს წევრები. მათ წარადგინეს კომენტარები და რეკომენდაციები დოკუმენტთან დაკავშირებით. მხარეები შეთანხმდნენ, რომ შეჯერებულ ვერსიას ხარისხის უზრუნველყოფის დეპარტამენტის დირექტორი წარმოადგენს მმართველი საბჭოს უახლოეს სხდომაზე განსახილველად.
INTEGRITY პროექტის მიზანია, საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სწავლისა და სწავლების, შეფასების ხარისხის განვითარება აკადემიური კეთილსინდისიერების პრინციპების დაცვით.

On June 11, in the framework of Erasmus + Institutional Cooperation project ‘Academic Integrity for Quality Learning and Teaching in Georgian Higher Education Institutions (INTEGRITY),’ Caucasus University held a workshop to discuss the project policy document.
The meeting was attended by the members of the University Board of Governors to comment and give recommendations regarding the document. The Parties agreed that the Director of Quality Assurance Department will present the agreed upon version at the next Board meeting.
The goal of the INTEGRITY project is to develop quality of teaching and learning in higher education institutions of Georgia adhering to the principles of academic integrity.