კავკასიის უნივერსიტეტმა სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან პარტნიორობით გაიმარჯვა, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2022 წლის 02 ივნისის №582615 ბრძანების პირველი პუნქტით დამტკიცებული „კონკურენტული ინოვაციის ფონდის CIF-ის (საქართველო I2Q ინოვაცია, ინკლუზიურობა და ხარისხი კონკურენტული ინოვაციის ფონდი) ფარგლებში გამოცხადებულ, პირველ საგრანტო კონკურსში.
პარტნიორი უნივერსიტეტების მიერ წარდგენილ იქნა საპროექტო განაცხადი: „სამეწარმეო განათლება, გზა ინოვაციის, თანასწორობისა და ხარისხისაკენ“. პროექტმა კონკურსის ფარგლებში წარდგენილ 30 განაცხადს შორის მე-4 ადგილი დაიკავა და მოიპოვა დაფინანსება.
აღნიშნულ პროექტს კავკასიის უნივერსიტეტი და სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ჩართულობით განახორციელებს.
CIF-ის მიზანია, ხელი შეუწყოს უმაღლესი განათლების პროგრამებისა და სასწავლო გარემოს სწრაფ მოდერნიზებას და შრომის ბაზართან მათი კავშირის გაძლიერებას.

Caucasus University, in partnership with Samtskhe-Javakheti State University, won the first grant competition announced within the framework of the Competitive Innovation Fund CIF (Georgia I2Q Innovation, Inclusivity and Quality Competitive Innovation Fund), approved by the first paragraph of the Order No. 582615 of the Minister of Education and Science of Georgia dated June 02, 2022.
The project application: „Entrepreneurship Education - Pathway for Innovation, Inclusion & Quality“ was submitted by the partner universities. The project took the 4th place among 30 applications submitted within the competition and received funding.
The project will be implemented by Caucasus University and Samtskhe-Javakheti State University with the involvement of George Washington University Innovation and Entrepreneurship Center.
The goal of CIF is to facilitate the rapid modernization of higher education programs and learning environments and to strengthen their connection to the labor market.