კავკასიის უნივერსიტეტსა და თესალონიკის არისტოტელეს სახელობის უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმებას მოეწერა ხელი.
თანამშრომლობის ფარგლებში თესალონიკის არისტოტელეს სახელობის უნივერსიტეტი კავკასიის სამართლის სკოლასთან ერთად განახორციელებს ერთობლივ კვლევით პროექტებს, სემინარებსა და მოკლევადიან გაცვლით პროგრამებს, როგორც სტუდენტების ისე აკადემიური პერსონალისთვის.
თესალონიკის არისტოტელეს სახელობის უნივერსიტეტი ერთ-ერთი უძველესი უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაა საბერძნეთში, რომელიც გამოირჩევა პროგრამების მრავალფეროვნებითა და მაღალი ხარისხის სწავლებით.
აღსანიშნავია, რომ უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობა 2019 წელს ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის (International Credit Mobility – ICM) პროგრამის ფარგლებში დაიწყო, რომელიც სტუდენტთა/აკადემიურ და ადმინისტრაციულ მობილობებს მოიცავდა.

Cooperation Agreement between Caucasus University and Aristotle University of Thessaloniki
A cooperation agreement was signed between Caucasus University and Aristotle University of Thessaloniki.
Within the framework of the cooperation, Aristotle University of Thessaloniki together with the Caucasus School of Law will implement joint research projects, seminars and short-term exchange programs for both students and academic staff.
Aristotle University of Thessaloniki is one of the oldest higher education institutions in Greece, distinguished by a variety of programs and high quality education.
It should be noted that the cooperation between the universities started in 2019 within the framework of the Erasmus + International Credit Mobility (ICM) program, which included student/academic and administrative mobility.