პროფესორი ცხადაია კავკასიის უნივერსიტეტში 2014 წლიდან ასწავლის – თავდაპირველად მოწვეული ლექტორის, ხოლო ამჟამად აფილირებული პროფესორის სტატუსით და ასევე არის სტრატეგიული საჯარო მმართველობის სამაგისტრო პროგრამის თანახელმძრვანელი. იგი კითხულობს კურსებს პოლიტიკურ ფილოსოფიასა და იდეოლოგიებში, პოლიტიკური მეცნიერების შესავალსა და საერთაშორისო ურთიერთობების თეორიაში. ამჟამად პროფესორი ცხადაია ხელმძღვანელობს ჟან მონეს მოდულს „ევროპული ღირებულებები და იდეოლოგიები“, რომელიც ევროკომისიის თანადაფინანსებით ხორციელდება.
პროფესორ გიორგი ცხადაიას კვლევის ძირითადი სფერო პოლიტიკური ფილოსოფიაა – კერძოდ, ლეგიტიმურობისა და დემოკრატიის თეორიები. ამჟამად ის მუშაობს კონტინენტური და ანგლო-ამერიკული ფილოსოფიის ტრადიციების კვეთაზე, რათა გადაჭრას ლიბერალური სახელმწიფოს ლეგიტიმურობასთან დაკავშირებული საკითხები.
პროფესორი ცხადაია ასევე დაინტერესებულია პოლიტიკური და სოციალური ფენომენების შესწავლის დისკურს-თეორეტიკული მიდგომებით. თავის ერთ-ერთ სტატიაში ის აჩვენებს, თუ როგორ გამოიყენება საერთაშორისო რეიტინგები დემოკრატიული ლეგიტიმურობის ასაგებად. ამასთან, პროფესორი ცხადაია განსაკუთრებით დაინტერესებულია ავტომატიზაციის დისკურსების ანალიზით.
პროფესორმა ცხადაიამ პოლიტიკურ და სოციალურ მეცნიერებებში დოქტორის ხარისხი 2020 წელს დაიცვა პომპეუ ფაბრას უნივერსიტეტში, ბარსელონაში, ესპანეთში. მისი დისერტაცია იკვლევდა დერიდა-ჰაბერმასის დებატებს და მის გავლენას ჭეშმარიტების, ტოლერანტობისა და სეკულარიზმის ჩვენეულ გაგებაზე.

Professor Tskhadaia has been teaching at Caucasus University since 2014, first as an invited lecturer and then as an affiliated professor and program co-director for Strategic Public Administration MA Program. He teaches courses on political philosophy and ideologies, introduction to political science, and international relations theory. Currently, Professor Tskhadaia runs the Jean Monnet Module "European Values and Ideologies," co-funded by the European Commission.
Professor Giorgi Tskhadaia's main area of specialization is political philosophy – particularly, the theories of legitimacy and democracy. He is currently working at the intersection of Continental and Anglo-American traditions of philosophy to tackle questions regarding the legitimacy of the liberal state.
Professor Tskhadaia is also interested in discourse-theoretical approaches to studying political and social phenomena. In this connection, he published an article that shows how international rankings are used to build democratic legitimacy. Also, he takes special interest in the analysis of the discourses of automation.
Professor Tskhadaia completed his Ph.D. in Political and Social Sciences at Pompeu Fabra University in Barcelona, Spain, in 2020. His dissertation examined the Derrida-Habermas debate and its implications for our understanding of truth, tolerance, and secularism.