განათლების პოლიტიკის ინიცირების ფარგლებში განათლების ინტერდისციპლინური უმაღლესი განათლების დარგობრივი საბჭოს შექმნა
7 აპრილი 2022
2022 წლის 28 მარტს სსიპ - განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორის ბრძანებით (MES 2 22 0000318803) შეიქმნა განათლების ინტერდისციპლინური უმაღლესი განათლების დარგობრივი საბჭო.
აღნიშნული საბჭოს შექმნის წინაპირობა გახლდათ კავკასიის უნივერსიტეტის კავკასიის განათლების სკოლის მიერ მომზადებული და 2021 წლის 31 დეკემბერს სსიპ - განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულ ცენტრში დარეგისტრირებული განათლების პოლიტიკის საგანმანათლებლო პროგრამის დარგობრივი მახასიათებლის პროექტი
განათლების პოლიტიკის დარგობრივი მახასიათებლის დამტკიცება მიზნად ისახავს სწავლის სფეროების კლასიფიკატორში  განათლების პოლიტიკის  სწავლის სფეროს დამატებას, რის საფუძველზეც უმაღლეს სასწავლებლებს ექნებათ საშუალება შექმნან და განახორციელონ განათლების პოლიტიკის საგანმანათლებლო პროგრამები.

Establishment of the Interdisciplinary Higher Education Sectoral Council within the framework of Education Policy Initiation
7 April 2022
On March 28, 2022, by the order (MES 2 22 0000318803) of the Director of the National Center for Educational Quality Enhancement, the Interdisciplinary Higher Education Sectoral Council was established.
The precondition for the establishment of this council was the project - Sectoral Characteristics of the Education Policy Education Program prepared by the Caucasus University Education School, registered by the National Center for Education Quality Enhancement on December 31, 2021 (link to the article).
The approval of the project aims to add an education policy area to the classification of fields of study, on the basis of which higher education institutions will be able to design and implement education policy educational programs.