19 მაისს , საკალათბურთო კლუბ „აკადემიის“ დარბაზში, CU-ის სტუდენტებისთვის გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის კალათბურთის ჩემპიონატის ნახევარფინალი და ფინალი.
თამაშის დაწყებამდე, უნივერსიტეტში არსებულმა ლათინო-ამერიკული ცეკვის კლუბმა გაამხნევა მონაწილეები საცეკვაო ნომრით.
კავკასიის უნივერსიტეტის კალათბურთის ჩემპიონატის გამარჯვებული გახდა კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის (CSG) გუნდი „Last Dance“.
მეორე ადგილი - კავკასიის ბიზნესის სკოლის (CSB) გუნდმა „Zegozegozeg”.
მესამე ადგილი - კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის (CSB) გუნდმა „Idakvi”.
საპრიზო ადგილზე გასულ სამივე გუნდს გადაეცათ ფულადი ჯილდო და მოგებულ გუნდს გადაეცა CU-ის გარდამავალი თასი.
ჩემპიონატის სპონსორი კომპანიები იყვნენ: „Barça Store Georgia“ Sandora, Redbull და ესპანური დერმატოლოგიური ბრენდი - Babe, რომელიც ექსკლუზიურად წარმომადგენელია ავერსის სააფთიაქო ქსელში".

On May 19, the semi-finals and finals of the Caucasus University Basketball Championship were held at for CU students at the Academy Basketball Club.
Before the matches began, the Caucasus University Latin American Dance Club energized the audience and players with a dance performance.
The winner of the Caucasus University Basketball Championship was the Caucasus School of Governance (CSG) team “Last Dance”.
The second place went to the Caucasus School of Business (CSB) team “Zegozegozeg”.
The third place went to the Caucasus School of Business (CSB) team “Idakvi”.
All three winning teams received cash prizes, and the champions were presented with the CU Transitional Cup.
The championship was proudly sponsored by: Barça Store Georgia; Sandora; Red Bull, which kept the energy high for both players and fans; Babe, a Spanish dermatological brand exclusively represented by the Aversi pharmacy chain.