15 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის კალათბურთის ჩემპიონატი დაიწყო, რომელსაც საკალათბურთო კლუბ აკადემიის დარბაზი მასპინძლობს.
ჩემპიონატში მონაწილეობას იღებენ სტუდენტებისგან დაკომპლექტებული გუნდები.
კავკასიის უნივერსიტეტის კალათბურთის ჩემპიონატი 2025-ის საფინალო შეხვედრა 19 მაისს ჩატარდება, სადაც საპრიზო ადგილზე გასული გუნდები გამოვლინდებიან.
პირველ ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა CU-ის კალათბურთის ჩემპიონატის 2025-ის გარდამავალი თასი. ასევე, პირველ, მეორე და მესამე ადგილზე გასულ გუნდებს კავკასიის უნივერსიტეტისგან გადაეცემათ ფულადი პრიზები.
ჩემპიონატის სპონსორები არიან: Barcafans Georgia, Sandora, Redbull და ესპანური დერმატოლოგიური ბრენდი - Babe, რომელიც ექსკლუზიურად წარმომადგენელია ავერსის სააფთიაქო ქსელში".

On May 15, the Caucasus University Basketball Championship officially began at the Basketball Club Academy Hall.
Teams composed of students are taking part in the championship.
The final match of the CU Basketball Championship 2025 will take place on May 19, where the winning teams will be announced.
The first-place team will receive the CU Basketball Championship 2025 transitional cup, while teams placing first, second, and third will be awarded cash prizes from Caucasus University.
The championship is sponsored by: Sandora, Redbull and Babe—a Spanish dermatological brand exclusively represented by the Aversi pharmacy chain.