27 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეაში“ საჯარო ლექცია გაიმართა თემაზე: დემოკრატიული მმართველობა.
ლექცია ჩაატარა კავკასიის უნივერსიტეტის მოწვეულმა ლექტორმა, დემოკრატიის მხარდაჭერის ცენტრის დირექტორმა, მთავრობის ადმინისტრაციის ყოფილმა უფროსმა ნათია მეზვრიშვილმა.
შეხვედრაზე განხილული იყო ისეთი საკითხები, როგორიცაა: რა კრიტერიუმებს უნდა აკმაყოფილებდეს მმართველობის დემოკრატიული სისტემა (საერთაშორისო გამოცდილება); როგორია მმართველობის სისტემა საქართველოში (კანონის მოთხოვნები და რეალობა); ქართული დემოკრატიის გამოწვევები; რა უნდა გაკეთდეს დემოკრატიული მმართველობის უზრუნველსაყოფად.
დამსწრე აუდიტორიას მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატები გადაეცათ.
საჯარო ლექცია ჩატარდა დემოკრატიის მხარდაჭერის ცენტრის მიერ National Endowment for Democracy-ის მხარდაჭერით, პროექტის „სამოქალაქო განათლებისა და ჩართულობის ხელშეწყობა საქართველოში“ ფარგლებში.

Public lecture - democratic governance
On March 27, a public lecture on the topic “Democratic Governance” was held in the Caucasus University bookstore "Librarea".
The lecture was conducted by Natia Mezvrishvili, guest lecturer of Caucasus University, director of the Democracy Support Center, former head of the government administration.
The meeting discussed such issues as: what criteria should be met by the democratic system of governance (international experience); What is the governance system in Georgia (legal requirements and reality); challenges of Georgian democracy; What should be done to ensure democratic governance?
Certificates of participation were given to the audience.
The public lecture was held by the Democracy Support Center with the support of the National Endowment for Democracy, within the framework of the project "Promoting Civic Education and Engagement in Georgia".