21 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, CU-ის სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის ორგანიზებით რიგით მეშვიდე საფეხბურთო ჩემპიონატი "ფეფეს თასი 2023“ დაიწყო.
აღსანიშნავია, რომ ჩემპიონატი კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტის, გიორგი ნიშნიანიძის (ფეფეს) სახელს ატარებს და უკვე მეშვიდე წელია, რაც კავკასიის უნივერსიტეტში ტარდება.
წლევანდელი ლიგის ჩემპიონატი გახსნა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ და გიორგი ნიშნიანიძის მამამ მამუკა ნიშნიანიძემ.
2023 წლის ლიგაში მონაწილეობას იღებენ, როგორც ქართველი, ასევე უცხოელი სტუდენტებისგან დაკომპლექტებული 40 და კავკასიის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ერთი გუნდი. თამაშებს უძღვებიან საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციიდან მოწვეული მსაჯები.
პირველ ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა "ფეფეს თასი 2023“-ის გარდამავალი თასი, ასევე პირველ, მეორე და მესამე ადგილზე გასულ გუნდებს, კავკასიის უნივერსიტეტისგან გადაეცემათ 700, 500 და 360 ლარიანი სასაჩუქრე ვაუჩერები.
პირველ ადგილზე გასული გუნდი ავტომატურად გახდება კავკასიის უნივერსიტეტის ოფიციალური საფეხბურთო გუნდი და მომდევნო ერთი წლის განმავლობაში უნივერსიტეტის სახელით იასპარეზებს სხვადასხვა ჩემპიონატში.

On September 21, the seventh consecutive football championship "FEFE Cup 2023" started on the Caucasus University campus, organized by the Student and Organizational Events Service of CU.
It should be noted that the championship is named after Giorgi Nishnianidze (Fefe), a Caucasus University student, and it is the seventh year that it has been held at the university.
This year's league championship was opened by Dr. Kakha Shengelia, president of Caucasus University, and Mamuka Nishnianidze, Giorgi Nishnianidze's father.
40 teams of Georgian and foreign CU students and one CU administration team will participate in the 2023 league. The games are led by referees invited from the Georgian Football Federation.
The team in first place will be awarded the "FEFE Cup 2023" transitional cup, and the teams in first-, second-, and third place will be awarded 700, 500, and 360 GEL gift vouchers from Caucasus University.
The team in first place will automatically become the official football team of Caucasus University and will compete in various championships on behalf of the university during the next year.