2 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტ კახა შენგელიასა და უნივერსიტეტის ახალ ელჩებს შორის გაცნობითი სახის შეხვედრა შედგა.
კავკასიის უნივერსიტეტის ელჩებს მიესალმა სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის უფროსი მერი ხვიჩია, მან ისაუბრა კავკასიის უნივერსიტეტის ელჩების პროგრამის შესახებ და უპასუხა დასმულ შეკითხვებს.
კავკასიის უნივერსიტეტი უკვე მეორე წელია ელჩების პროგრამას წარმატებით ახორციელებს. 2024 წლის შემოდგომის სემესტრს ელჩების ახალი ნაკადი შეუერთდა, თერთმეტი სკოლის 32 გამორჩეული სტუდენტი, რომელიც განსაკუთრებული აკადემიური მოსწრების, უნარ-ჩვევების, მრავალფეროვანი ინტერესებისა და საერთაშორისო აკადემიური გამოცდილების მიხედვით შეირჩა. ისინი 1 წლის განმავლობაში ჩართულები იქნებიან CU-ის სტუდენტური ცხოვრების გაუმჯობესებაში და ადგილობრივი, თუ საერთაშორისო სტუდენტებისთვის საინტერესო ატმოსფეროს შექმნაში.
უნივერსიტეტის ელჩების პროგრამა საერთაშორისო აპრობირებული მეთოდია, რომელიც სტუდენტების ჩართულობის ზრდასა და მათი მეშვეობით, სტუდენტური ცხოვრების კიდევ უფრო მეტად გააქტიურებას ემსახურება.

On September 2, an introductory meeting took place between Kakha Shengelia, the President of Caucasus University, and the university's new ambassadors.
The ambassadors of Caucasus University were welcomed by Meri Khvichia, the Head of the Student and Organizational Events Service. She discussed the Caucasus University Ambassadors Program and addressed the ambassadors’ questions.
Caucasus University has been successfully implementing the ambassador program for the consecutive second year. A new wave of Ambassadors will be joining the Fall 2024 semester, consisting of 32 outstanding students from eleven schools. These students were selected for their exceptional academic performance, diverse skills, wide-ranging interests, and international academic experience. For one year, they will be involved in enhancing student life at Caucasus University and creating a vibrant atmosphere for both local and international students.
The University Ambassadors Program is an internationally recognized approach designed to boost student engagement and make student life even more active.