შრომის ინსპექციის სამსახურის უფროსის ბექა ფერაძის შეხვედრა სტუდენტებთან
17 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, შრომის ინსპექციის სამსახურის ხელმძღვანელი,  ბექა ფერაძე და კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, კახა შენგელია, CU-ის სტუდენტებს, თანამშრომლებს და ლექტორებს შეხვდნენ.
ლექციის მთავარი თემა იყო: შრომითი ნორმები, რომელიც მათ როგორც დასაქმებულებს, აქტიურ შრომით ბაზარზე გასვლისას უნდა იცოდნენ. ასევე განიხილეს ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორებიცაა: სამუშაო ადგილზე დისკრიმინაციის პრევენციის მექანიზმები, ზეგანაკვეთური შრომის ანაზღაურების წესი, შვებულების უფლებით სარგებლობის წესი და  უსაფრთხოების სტანდარტები, რასაც საჯარო თუ კერძო ორგანიზაციები უნდა აკმაყოფილებდნენ.
შეხვედრა ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა, დამსწრე აუდიტორიას საშუალება ჰქონდა, რომ მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.

Beka Peradze, the head of the labor inspection service, and Dr. Kakha Shengelia, the president of Caucasus University, met with CU students, employees, and lecturers on March 17 at Caucasus University.
The main topic of the lecture was: labor norms, which they, as employees, should know when entering the active labor market. They also discussed such important issues as: the mechanisms of prevention of discrimination in the workplace; the rule of overtime pay; the rule of using the right to vacation and the safety standards that public and private organizations should meet.
The meeting was held in an interactive mode, the audience had the opportunity to get comprehensive answers to the questions of interest to them.