20 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, CU-ის სტუდენტური თანასწორობის კლუბის ორგანიზებით, Q&A სესია გაიმართა თემაზე - ადამიანის უფლებები და გენდერული თანასწორობა საქართველოსა და იტალიაში.
ღონისძიების ფარგლებში, ერთმანეთს იტალიის პადოვას უნივერსიტეტის მაგისტრატურის საფეხურის სტუდენტები და ქართველი სტუდენტები შეხვდნენ.
სესიის მიზანია, ახალგაზრდები ჩაერთონ დიალოგში ადამიანის უფლებების, გენდერული თანასწორობის გარშემო, მოახდინონ ლოკალურად არსებული პრობლემების იდენტიფიცირება და გამოიკვლიონ ადგილობრივ გამოწვევებთან გამკლავების გზები.

On September 20, a Q&A session was held in the conference hall of Caucasus University on the topic - Human rights and gender equality in Georgia and Italy, organized by the CU Student Equality Club.
Students of the master's level of the Italian University of Padua and Georgian students met within the framework of the event.
The purpose of the session is to engage young people in the dialogue around human rights, gender equality, identify local problems and explore ways to deal with local challenges.