27 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, მართლწერის ვიქტორინა - „ვწერ და ვმეტყველებ გამართული ქართულით“ - გაიმართა, რომელშიც მონაწილეობას კავკასიის უნივერსიტეტის სხვადასხვა სკოლის სტუდენტები იღებდნენ.
ვიქტორინა რამდენიმე ეტაპად წარიმართა, სადაც გუნდებს (თითო ჯგუფში 5 მონაწილე) მიეცათ 20 დავალებისგან შემდგარი ტესტი, რომელშიც უნდა მოენიშნათ ორთოგრაფიულად სწორი პასუხები. თითოეული დავალების შესასრულებლად გამოყოფილი იყო 10 წუთი.
ვიქტორინაში კავკასიის მედიის სკოლის გუნდმა გაიმარჯვა, რომლის წევრებიც იყვნენ: ელენე დავითაია; ნინი ნიკოლოზიშვილი; ლიზი ჩხაიძე; სონია ჰულსტი; მარიამ ქორიძე. გამარჯვებული გუნდი სახელმწიფო ენის მცოდნე საუკეთესო გუნდად დასახელდება და 4 აპრილს, ქართული ენის შემაჯამებელ ღონისძიებაზე დაჯილდოვდებიან.

On March 27, a spelling quiz titled "I Write and Speak Fluent Georgian" was held at Caucasus University, with students from different schools of Caucasus University participating.
The quiz was conducted in several stages, where the teams (5 participants in each group) were given a test consisting of 20 tasks, in which they had to mark the correct answers in spelling. 10 minutes were allotted for each task.
The Caucasus School of Media team won the quiz; the members were: Elene Davitaia; Nini Nikolozishvili; Lizi Chkhaidze; Sonia Hulst; Mariam Koridze. The winning team will be recognized as the team with the best knowledge of the state language and will be awarded on April 4 at the Georgian language summary event.