კოვიდ19-ის ვაქცინის გაკეთების აღქმასთან დაკავშირებული ფსიქოლოგიური ფაქტორების კვლევა: რისკის აღქმა და კომუნიკაციის ასპექტები
ამ კვლევის ფარგლებში მოხდება ფსიქოლოგიური, კულტურული ფაქტორების შესწავლა და ვაქცინის არ გაკეთების შესაძლო მიზეზების დადგენა. ეს მოიცავს, კოვიდ-19-ის ვაქცინის მიღების აღქმასთან დაკავშირებული ფსიქოლოგიური ფაქტორების კვლევას: რისკის აღქმა და კომუნიკაციის ასპექტები. ამ კვლევის შედეგებზე დაყრდნობით, შემუშავდება რეკომენდაციები მტკიცებულებაზე დაფუძნებული ღონისძიებების გატარებისთვის.
პროექტის ხელმძღვანელი რუსუდან ზაალიშვილი, კვლევა დაფინანსებულია კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევის შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების კონკურსის ფარგლებში.

Investigating Psychological Factors Associated with Perceptions of Getting the Covid-19 Vaccine: Risk Perceptions and Communication Aspects
Within the framework of this research, psychological and cultural factors will be studied and the possible reasons for not getting vaccinated will be determined. This includes an investigation of psychological factors related to perceptions of receiving the Covid-19 vaccine: risk perception and communication aspects. Based on the results of this study, recommendations for evidence-based interventions will be developed.
The head of the project is Rusudan Zaalishvili, the research is financed within the framework of the internal university funding competition of Caucasus University.