კონკურსი: ,,სტუდენტები სოციალური მეწარმეობის მხარდასაჭერად 2016’’.
პროექტის მიზანი: ახალგაზრდებში სოციალური მეწარმეობის კონცეფციის პოპულარიზაცია და სტუდენტების აქტიური ჩართვა სოციალური მეწარმეობის განვითარების პროცესში. კონკურსში მონაწილეობა მიიღეს კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკისა და ჯანდაცვის სკოლის სტუდენტებმა.
კონკურსის ორგანიზატორები და განმახორციელებლები: „საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი“ და „ევროპის ფონდი“.
პროექტი დასრულდა 2016  წლის 10 ივნისს.
პროექტი,,სამხრეთ კავკასიის ევროინტეგრაციის პერსპექტივები” შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდის მიერ გამოცხადებულ კონკურსზე ,,საკონფერენციო გრანტები’’ წარსადგენად.
პროექტის ხელმძღვანელი: შალვა მაჭავარიანი, პროფესორი, მეცნიერებათა დოქტორი, კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი სამეცნიერო დარგში.

Competition: "Students in Support of Social Entrepreneurship 2016".
The aim of the project is to popularize the concept of social entrepreneurship among young people and to actively involve students in the development of social entrepreneurship. Students of Caucasus School of Economics and Healthcare took part in the competition.
Competitors and implementers of the competition: "Georgian Center for Strategic Studies and Development" and "European Foundation".
The project was completed on June 10, 2016.
Project - "Prospects for European Integration in the South Caucasus" to be presented at the competition "Conference Grants" announced by the Shota Rustaveli National Science Foundation.
Project Manager: Shalva Machavariani, Professor, Doctor of Science, Vice-President of Caucasus University in the field of science.