CSB-ის მე-7 სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია
2025 წლის 31 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა კავკასიის ბიზნესის სკოლის მე-7 სტუდენტური სასკოლო სამეცნიერო კონფერენცია.
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს ბიზესის სკოლის სამაგისტრო და საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებმა.
ჟიურის გადაწყვეტილებით ჯანდაცვის მენეჯმენტის სამაგისტო პროგრამის სტუდენტებს შორის ადგილები შემდეგნაირად გადანაწილდა:
ადგილი -  ანა კომახიძე
• თემა _ აქტუარის პროფესიის როლი სადაზღვევო კომპანიებში
II ადგილი - მაგდა ცნობილაძე
• თემა -  ჯანდაცვის სექტორის კორპორატიული პასუხისმგებლობის გამჭვირვალობა
ასევე, ჟიურის გადაწყვეტილებით, ბიზესის ადმინისტირების საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებს შორის ადგილები გადანაწილდა შემდეგნაირად:
I ადგილი - გეგა ჭინჭარაშვილი; შოთა ილაშვილი
• თემააზარტული თამაშების ზეგავლენა აქართველოს მოსახლეობასა და ეკონომიკაზე: რეგულაციების და შედეგების ანალიზი.
II ადგილი - ნიკოლოზ კირტავა; ტარიელ ჩიხლაძე
• თემასაინვესტიციო პლატფორმების ტექნოლოგიური მიმოხილვა: საქართველოს და საერთაშორისო პრაქტიკის შედარებითი ანალიზი.
III ადგილი- ოთო ჯალიაშვილი; ჯორჯი აფციაური
• თემა- ეკოლოგიური ფინანსები და ESG ინიციატივები: საერთაშორისო სტანდარტები და მათი იმპლემენტაცია საქართველოში.
• კესო იორამაშვილი; ანიტა შანიძე- ოფშორული ზონები და მდგრადი განვითარება: ESG გამოწვევები;
• ლუკა კვირკვია; დაჩი ორველაშვილი-საზოგადოების კეთილდღეობის ზრდა-საქართველოს მდგრადი განვითრების მთავარი გამოწვევა;
• ლუკა კაციტაძე; მედეა პერეზ-გაგოშიძე-ინსტიტუციური სისტემების გავლენა სახელმწიფოს განვითარებაზე;
• მარი ოყუჯავა - მოდის ინდუსტრია: საერთაშორისო გამოცდილება და საქართველოს რეალობა-ბიზნესის გამოწვევები და შესაძლებლობები;
• მარიამ მშვენიერაძე; მარიამ მახაჭაძე-კონკურენცია საქართველოს აუდიტორული მომსახურების ბაზარზე: გამოწვევები და შესაძლებლობები;

On May 31, 2025, the 7th Caucasus School of Business (CSB) Student Scientific Conference was held at Caucasus University.
The conference was attended by graduate and undergraduate students of CSB.
Based on the jury’s decision, the awards were distributed among the students of the Master’s Program in Healthcare Management as follows:
I place - Ana Komakhidze
- Topic - The role of the actuary profession in insurance companies;
II place - Magda Tsnobiladze
- Topic - Transparency of corporate responsibility in the healthcare sector;
The jury also awarded the following placements to students of the Bachelor's Program in Business Administration:
I place - Gega Chincharashvili; Shota Ilashvili
- Topic- The impact of gambling on the population and economy of Georgia: analysis of regulations and results;
II place - Nikoloz Kirtava; Tariel Chikhladze
- Topic- Technological review of investment platforms: comparative analysis of Georgian and international practice;
III place- Oto Jaliashvili; Giorgi Aptsiauri
- Topic- Ecological finance and ESG initiatives: international standards and their implementation in Georgia;
The conference also included works from:
- Keso Ioramashvili; Anita Shanidze- Offshore Zones And Sustainable Development: ESG Challenges;
- Luka Kvirkvia; Dachi Orvelashvili- Increasing The Well-Being Of Society- The Main Challenge Of Sustainable Development Of Georgia;
- Luka Katsitadze; Medea Perez-Gagoshidze- The Impact Of Institutional Systems On The Development Of The State;
- Mari Okujava - Fashion Industry: International Experience And Georgian Reality - Business Challenges And Opportunities;
- Mariam Mshvenieradze; Mariam Makhachadze - Competition In The Georgian Audit Services Market: Challenges And Opportunities;
- Mariam Ramishvili - Central Bank Supervision In The Business Sector: Impact And Challenges;
- Mari Tarashvili; Mariam Chikhradze - Institutional Investors' Activities In The Georgian Financial Market.