CSL-ის სტუდენტის პროექტი რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის კონკურსის გამარჯვებულია
კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტის, ედიშერ გამგონეიშვილის მიერ წარდგენილმა პროექტმა 2021 წლის რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ გამოცხადებულ  “მაგისტრანტთა სასწავლო-კვლევითი პროექტების გრანტით დაფინანსების კონკურსი”-ში გაიმარჯვა.
პროექტის სახელწოდებაა: "კაპიტალური ტიპის საზოგადოებიდან პარტნიორის გარიცხვის პროცედურა და საფუძვლები".
50 საპროექტო  განაცხადიდან დასაფინანსებლად შეირჩა 38, რომელთა შორისაც მოხვდა ედიშერ გამგონეიშვილის პროექტი. კონკურსანტები შეფასდნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2015 წლის 5 ოქტომბრის №130/ნ ბრძანებით დამტკიცებული შეფასების კრიტერიუმების შესაბამისად.
კონკურსის მიზანია, მაგისტრანტების სამაგისტრო ნაშრომის ფარგლებში, რომლებიც მაგისტრატურის აკრედიტებულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე სწავლობენ, სამეცნიერო კვლევების ხარისხის გაზრდის, აკადემიური დონის ამაღლებისა და კვლევითი უნარ-ჩვევების განვითარების ხელშეწყობა.

CSL STUDENT PROJECT IS THE WINNER OF THE RUSTAVELI GEORGIAN NATIONAL SCIENCE FOUNDATION COMPETITION
The project submitted by Edisher Gamgoneishvili, a graduate student at Caucasus School of Law, won the 2021 Graduate Fundraising Competition for Graduate Studies and Research Projects Announced by the Rustaveli Georgian National Science Foundation.
The title of the project is: " Exclusion of a Partner from a Capital Type Society: Procedures and Basics ".
Out of 50 project applications, 38 were selected for funding, including Edisher Gamgoneishvili's project. The contestants were evaluated in accordance with the evaluation criteria approved by the Order №130 / N of the Minister of Education and Science of October 5, 2015.
The aim of the competition is to promote the development of the quality of scientific research, the advancement of academic level and the development of research skills within the framework of the master's thesis of students who study in an accredited master's educational program.