პროგრამის მიზანია, თანამედროვე მოთხოვნების შესაბამისი დონის არქიტექტურის ბაკალავრის აკადემიური ხარისხის მქონე სპეციალისტის მომზადება. სტუდენტები შეისწავლიან არქიტექტურის საფუძვლებს, დაპროექტების ძირითადი პრინციპებსა და მეთოდებს, პროექტირების და მშენებლობის თანამედროვე ტექნოლოგიებს.
პროგრამაში გათვალისწინებული საბაზისო საგნები სახვით ხელოვნებაში, ხაზვაში, ფიზიკაში, მათემატიკასა და კომპიუტერულ პროგრამებში, რაც იძლევა მყარ საფუძველს ინტერიერის დიზაინის, არქიტექტურის დაგეგმარების, ლანდშაფტური არქიტექტურის, კომპიუტერული გრაფიკის და სპეციალობის სხვა საგნების ათვისებისთვის. ამასთანავე პროგრამის ფარგლებში გათვალისწინებული ზოგადი საუნივერსიტეტო და მენეჯერული მეცნიერების საგნები ხელს უწყობს სტუდენტის ინტელექტის ამაღლებას და თვალსაწიერის გაფართოებას.
უცხო ენა
პროგრამა ორიენტირებულია სტუდენტს ღრმად შეასწავლოს ინგლისური ენა, რა მიზნითაც პროგრამაში გათვალისწინებულია ინგლისური ენის ინტენსიური კურსი.
სპეციალობის პროექტი
პროგრამის ბოლო და ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი ნაწილია სპეციალობის პროექტი. სპეციალობის პროექტი გულისხმობს სტუდენტის მიერ რეალური არქიტექტურული პროექტის შექმნას და მის საბოლოო პრეზენტაციას. წარმატების უზრუნველყოფის მიზნით პროექტის შექმნის თითოეულ ეტაპზე სტუდენტები მიიღებენ კვალიფიციურ კონსულტაციებს ლექტორებისაგან.
პროფესიული კარიერა:
პროფესიული შესაძლებლობები
არქიტექტურის ბაკალავრებს აქვთ საკმაოდ ფართო დასაქმების პერსპექტივები, კერძოდ კი შესაძლებლობა დასაქმდნენ არქიტექტურულ და საკონსტრუქტორო სახელოსნოებში, სამშენებლო კონპანიებში, საპროექტო და დიზაინ–სტუდიებში.

The Caucasus School of Architect and Design offers Undergraduate Program in Architecture, that have been developed to prepare a Bachelor in Architecture meeting modern requirements. Students learn basics of architecture, basic principles and methods of design as well as modern technologies of design and construction.
The program is designed to include basic courses in Arts, Drawing, Physics, Mathematics and Computer Programs which lays a solid foundation for acquiring courses in interior design, architectural planning, landscape architecture, computer graphics and others. In addition, the program includes general courses and managerial courses which broaden the students’ horizon.
Foreign Language
The program is focused on learning the English language; the students take intensive course in the English language.
Project in Specialty
The last and the most important part of the program is a project in specialty which means students shall create and present a real architectural project. On each stage of working on the project students shall be consulted by highly-qualified instructors.
Professional Career:
Internship and employment
The program design allows students to get employed during their junior or senior years. Students will be offered to be part of the coordinated internship programs or find a job placement through the support of the Career Services Office of CU.
Professional Opportunities
Bachelors of Architecture have a wide choice of job opportunities, they can be employed at state and private architectural or engineering offices, construction companies, at state structures like: