წიგნი მონოგრაფიის - "COVID-19-ის პანდემიის პერიოდში უნივერსიტეტებში დისტანციური სწავლების გამოწვევები" - პრეზენტაცია
21 ოქტომბერი 2022
20 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეა“-ში წიგნი მონოგრაფიის - "COVID-19-ის პანდემიის პერიოდში უნივერსიტეტებში დისტანციური სწავლების გამოწვევები" - პრეზენტაცია გაიმართა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს განათლების და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე თამარ მახარაშვილი, საქართველოს განათლების და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ნუნუ მიცკევიჩი.
კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან - კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ასევე უნივერსიტეტის სტუდენტები და ადმინისტრაციის წარმომადგენლები.
წიგნის ავტორები არიან: თენგიზ ვერულავა - კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი; კახა შენგელია - კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი; გიორგი მახარაშვილი - კავკასიის უნივერსიტეტის მედიცინისა და ჯანდაცვის მენეჯმენტის სკოლის დეკანი;
ღონისძიებაზე განიხილეს დისტანციურ სწავლებაზე გადასვლა, როგორც COVID-19 პანდემიის წინააღმდეგ ბრძოლის ერთ-ერთი ეფექტური საშუალება, ასევე პანდემიის შედეგად დისტანციური სწავლების შეფასება სტუდენტების და პედაგოგების პერსპექტივიდან. პრეზენტაცია ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა, დამსწრე აუდიტორიამ მონაწილეობა მიიღო საინტერესო დისკუსიაში.

On October 20, the monograph book - "Challenges of distance learning in universities during the COVID-19 pandemic" - was presented in the Caucasus University bookstore "Librarea"
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Tamar Makharashvili, and the Deputy Minister of Education and Science Nunu Mickevich attended the event.
From the side of Caucasus University - Dr. Kakha Shengelia, the President of Caucasus University, as well as university students and representatives of the administration.
The authors of the book are: Tengiz Verulava - professor of Caucasus University; Dr. Kakha Shengelia - President of Caucasus University; Giorgi Makharashvili - Dean of the Caucasus University School of Medicine and Healthcare Management;
The event discussed the transition to distance learning as one of the most effective ways to combat the COVID-19 pandemic, as well as the assessment of distance learning as a result of the pandemic from the perspectives of students and teachers. The presentation was interactive, and the audience took part in an interesting discussion.