7 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, მედიცინის და ჯანდაცვის მენეჯმენტის სკოლის სტუდენტებისა და აბიტურიენტებისთვის საჯარო ლექცია გაიმართა თემაზე "ჯანდაცვის სისტემის გამოწვევები საქართველოში".
ლექციას წაიკითხა - კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორმა, მედიცინის დოქტორმა - თენგიზ ვერულავამ.
ლექციაზე განხილული იყო ისეთი საკითხები, როგორიცაა: ჯანდაცვის მიზნები, ჯანდაცვის დაფინანსების მოდელები, ჯანდაცვაზე დანახარჯები, სამედიცინო მომსახურების ორგანიზება, სამედიცინო ბაზრის თავისებურებები.
ღონისძიება ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა, დამსწრე აუდიტორიამ ამომწურავი პასუხები მიიღო მათთვის მნიშვნელოვან და საინტერესო საკითხებზე.

On June 7, a public lecture on "Challenges of the Health Care System in Georgia" was held in the conference hall of Caucasus University, for students and entrants of the School of Medicine and Healthcare Management.
The lecture was delivered by Caucasus University Professor, Doctor of Medicine - Tengiz Verulava.
The lecture discussed issues such as: goals of healthcare, models of healthcare financing, healthcare costs, organization of medical services, peculiarities of the medical market.
The event was held in an interactive mode, the attending audience received comprehensive answers to important and interesting questions.