ლექცია-ტრენინგი თემაზე - ბიზნესის საგადასახადო გარემო საქართველოში
28 მაისს და 2 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ეკონომიკის სკოლის ასისტენტ პროფესორის მედეა ზურაბიშვილის ინიციატივით, ეკონომიკის სკოლაში ჩატარდა ორდღიანი ლექცია-ტრენინგი თემაზე - ბიზნესის საგადასახადო გარემო საქართველოში.
ლექციას წარუძღვა შემოსავლების სამსახურის მეთოდოლოგიის დეპარტამენტის გადამხდელთა განათლებისა და სერვისების მეთოდოლოგიის მთავარი სპეციალისტი  - თეა გორგოძე.
შეხვედრაზე განიხილეს შემდეგი საკითხები:
• რა ფორმით შეიძლება საკუთარი საქმის დაწყება;
• რა გადასახადები არსებობს საქართველოში;
• რა შეღავათები მოქმედებს დამწყები ბიზნესებისთვის;
• როგორ აირჩიოთ სწორად დაბეგვრის რეჟიმი, რომ დაზოგოთ მეტი ფული.
აგრეთვე:
• სტუდენტებმა მიიღეს ინფორმაცია შემოსავლების სამსახურის სტრუქტურის შესახებ. მათ გაიგეს თუ როგორ ხორციელდება კომუნიკაცია გადამხდელთან მარტივად, შემოსავლების სამსახურის ვებგვერდისა rs.ge და ავტორიზებული მომხმარებლის გვერდის eservices@rs.ge  მეშვეობით.
ლექცია-ტრენინგმა ძალიან დიდი ინტერესი გამოიწვია სტუდენტებში. შეხვედრის ბოლოს გაიმართა დისკუსია კითხვა-პასუხის რეჟიმში.

On May 28 and June 2, at the initiative of Medea Zurabishvili, Assistant Professor at the School of Economics, a two-day lecture-training titled "Tax Environment for Business in Georgia" was held at Caucasus University.
The lecture was delivered by Tea Gorgodze, Chief Specialist in the Methodology of Taxpayer Education and Services at the Revenue Service’s Methodology Department.
The lecture discussed:
- How to start your own business
- Overview of existing taxes
- Tax benefits for start-up businesses
- Selecting the optimal taxation regime to reduce costs
students were introduced to the structure and services of the Revenue Service and learned how to communicate with taxpayers easily, through the Revenue Service website rs.ge and the authorized user page eservices@rs.ge.
The lecture-training sparked great interest among the students. The event concluded with an interactive question-and-answer session.