კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის დეკანი, ასოცირებული პროფესორი იოსებ ბერიკაშვილი, 20-23 აპრილს სამუშაო ვიზიტით პოლონეთში კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტში (Cracow University of Economics) იმყოფებოდა.
იოსებ ბერიკაშვილი შეხვდა უნივერსიტეტის ვიცე რექტორს კვლევითი მიმართულებით პაველ ლულას, საერთაშორისო ურთიერთობების ოფისის ხელმძღვანელს აგნეშკა ნავროცკას და პროფესორებს. მხარეებმა ისაუბრეს მრავალწლიან ნაყოფიერ თანამშრომლობაზე რომელიც ხორციელდებოდა Erasmus+-ის და NIBES-ის ფარგლებში და სამომავლოდ პარტნიორობის უფრო გაღრმავების პერსპექტივაზე, რადგან უნივერსიტეტებს შორის მიმდინარე თვიდან უკვე არსებობს ორმხრივი ხელშეკრულება. გაგრძელდება გაცვლითი პროექტები სტუდენტებისა და პროფესორებისთვის, განსაკუთრებული აქცენტი გაკეთდება დოქტორანტურის სტუდენტებზე, რადგან ამ კუთხით უკვე არსებობს წარმატებული გამოცდილება. ასევე დაიგეგმა საერთო პროექტები ცირკულარული და მწვანე ეკონომიკის მიმართულებით.

Visit of the Dean of School of Economics to Cracow University of Economics, Poland
On April 20-23, Dean of the School of Economics of the Caucasus University, Associate Professor Ioseb Berikashvili was on a work visit to Cracow University of Economics, Poland.
Ioseb Berikashvili met the Vice-rector of the university for research, Pavel Lula, the head of the international relations office - Agneska Navrotska, and Professors. The parties discussed the long-term cooperation that was carried out within the framework of Erasmus+ and NIBES and the prospect of further deepening of the partnership in the future. Exchange projects for students and professors will continue. Special emphasis will be placed on doctoral students, as there is already a successful experience in this regard. Common projects in the direction of circular and green economy were also planned.