1-ელ ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა სახელმწიფო მართვის სკოლის რიგით XIV სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია.
მოხსენებები მოისმინეს და სტუდენტებს განმავითარებელი შეფასებები მისცეს აკადემიური ჟიურის წარმომადგენლებმა, შემდეგი შემადგენლობით: ეკა აკობია, სახელმწფიო მართვის სკოლის დეკანი, პროფესორი; ემირ ეთერია, სახელმწიფო მართვის სკოლის პროფესორი, ნანა ფირცხელანი, სახელმწიფო მართვის სკოლის ასოცირებული პროფესორი, თინათინ კუპრაშვილი, მოწვეული ლექტორი.
კონფერენციაზე წარდგენილ იქნა 9 მოხსენება:
- ანა დოლიძე, ნიკოლოზ კაჭახიძე. საჯარო მმართველობის საბაკალავრო პროგრამა, III კურსი
თემა: ანტიკორუფციული ბიუროს, როგორც საზედამხედველო ორგანოს, დამოუკიდებლობისა და ანგარიშვალდებულების ხარისხის შეფასება: სამართლებრივი ჩარჩოს ანალიზი.
- მარიამ არსენაშვილი, ნინი გორდაძე. დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა, IV კურსი
თემა:"მცირე სახელმწიფოები და ნეიტრალიტეტი, როგორც საგარეო პოლიტიკური არჩევანი" ხელმძღვანელი: რატი თვალავაძე, მოწვეული ლექტორი.
- ლილი ბოლქვაძე, ნია ბარამაძე. დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა, IVკურსი
თემა:,,რუსეთის ენერგეტიკული ინტერესების გავლენა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში (საქართველო, უკრაინა, მოლდოვა) განხორციელებულ სამხედრო აპოლიტიკურ კონფლიქტ ზე “ ხელმძღვანელი: ნანა ფირცხელანი, ასოცირებული პროფესორი.
- მარიამ ბლიაძე, ანა ლატარია. დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა, IVკურსი
თემა: „ევროკავშირის წევრი სახელმწიფოების სტრატეგია დაბრუნებული უცხოელი მებრძოლების რეპატრიაციის მიმართ” ხელმძღვანელი: გიორგი გოგუაძე, აფილირებული ასისტენტ პროფესორი.
- მარიამი შარაშიძე. საჯარო მმართველობის საბაკალავრო პროგრამა, IVკურსი
თემა: ,,რეგულირების ზეგავლენის შეფასება, საქართველოს არსებული მდგომარეობა და პერსპექტივები“ ხელმძღვანელი: მარიამ ფიფია, მოწვეული ლექტორი.
- ანა რაზმაძე, ნინო მოისწრაფეშვილი.დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა, III კურსი
თემა: „აშშ - ს ინტერვენცია ერაყში და მისი შედეგები რეგიონის გეოპოლიტიკაზე“ ხელმძღვანელი: ნიკო ქელბაქიანი, მოწვეული ლექტორი.
- ბარბარე ქუქჩიშვილი. დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი
თემა: ,,ამერიკა - ჩინეთის სავაჭრო ომი და მისი შედეგები “.
- ლიზი ლაზარაშვილი. დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთოებების საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი
თემა: ,,ახალი დემოკრატიების როლი საერთაშორისო ურთიერთობებში: გამოწვევები და შესაძლებლობები დემოკრატიული ტრანზიციის გზაზე“ ხელმძღვანელი: თამარ ჩარკვიანი, აფილირებული ასოცირებული პროფესორი.
- თათია უშიკიშვილი, ნელი ხვედელიძე. დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა. II კურსი
თემა: ,,საერთაშორისო სამართლებრიივი და სახელშეკრულებო ვალდებულებების უგულებელყოფა რუსეთის ფედერაციის მიერ 2014; 2022 წლების რუსეთ - უკრაინის ომის ფონზე და დასავლეთის რეაგირება“.

On June 1, the XIV Student Scientific Conference of the School of Governance was held at Caucasus University.
The reports were presented and the students were given formative evaluations by the representatives of the academic jury, with the following composition: Eka Akobia, dean of the School of Governance, professor; Emir Eteria, professor of the School of Governance, Nana Firtskhelani, associate professor of the School of Governance, Tinatin Kuprashvili, guest lecturer.
9 reports were presented at the conference:
- Anna Dolidze, Nikoloz Katchakhidze. Bachelor's program of public administration, III year
Topic: Assessing the Independence and Accountability of the Anti-Corruption Bureau as a Supervisory Body: Analysis of the Legal Framework.
- Mariam Arsenashvili, Nini Gordadze. Diplomacy and International Relations Bachelor Program, IV year.
Topic: "Small states and neutrality as a foreign policy choice" Supervisor: Rati Pholavadze, guest lecturer.
- Lili Bolkvadze, Nia Baramadze. Diplomacy and International Relations Bachelor Program, IV year.
Topic: The influence of Russia's energy interests on the military apolitical conflict in Eastern Partnership countries (Georgia, Ukraine, Moldova) Supervisor: Nana Firtskhelani, associate professor.
- Mariam Bliadze, Ana Lotaria. Diplomacy and International Relations Bachelor Program, IV year
Topic: "Strategy of EU member states regarding the repatriation of returned foreign fighters" supervisor: Giorgi Goguadze, affiliated assistant professor.
- Mariami Sharashidze. Bachelor's program of public administration, IV year
Topic: "Assessment of the impact of regulation, the current situation and prospects of Georgia" Supervisor: Mariam Phiphia, guest lecturer
- Ana Razmadze, Nino Moipreshvili. Diplomacy and International Relations Bachelor Program, III year
Topic: "US intervention in Iraq and its consequences on the geopolitics of the region" Head: Niko Kelbakiani, guest lecturer
- Barbara Kukchishvili. Diplomacy and International Relations Bachelor Program, II year
Topic: "America - China trade war and its consequences"
- Lizi Lazarashvili. Diplomacy and International Relations Bachelor Program, II year
Topic: "The Role of New Democracies in International Relations: Challenges and Opportunities on the Road to Democratic Transition" Leader: Tamar Charkvian, Affiliated Associate Professor
- Tatia Ushikishvili, Neli Khvedelidze. Diplomacy and International Relations Bachelor's Program. II year
Topic: International law and neglect of contractual obligations by the Russian Federation 2014; Against the backdrop of the 2022 Russia-Ukraine war and the response of the West"