CES-ის სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია
6 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა განათლების სკოლის რიგით მეოთხე სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია.
კონფერენციის მიზანია სტუდენტთა კვლევითი პოტენციალის გაზრდა და განათლების სფეროს აქტუალურ საკითხებთან დაკავშირებით სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობა.
მიმდინარე წლის სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენციის მთავარი თემა იყო მოსწავლეთა საერთაშორისო შეფასებები: მიღწევები და გამოწვევები.
ჟიურის შემადგენლობაში შედიოდნენ: მარიამ კუტუბიძე - განათლების სკოლის აფილირებული ასისტენტ-პროფესორი, ნიკოლოზ სილაგაძე - განათლების სკოლის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი, ალუდა გოგლიჩიძე - განათლების სკოლის დეკანი და ასოცირებული პროფესორი და სალომე ჩიტორელიძე - განათლების სკოლის საგანმანათლებლო პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი.
1. ანი პაპუაშვილი და თეკლა სონგულია - კრეატიული აზროვნების განვითარების გამოწვევები დაწყებით საფეხურზე: PISA კვლევის ანალიზი.
2. კესო ბერიძე - მოსწავლეთა მოტივაციის გავლენა აკადემიურ მიღწევებზე: არსებული გამოწვევები და გადაჭრის სტრატეგიები (დაწყებითი საფეხურის მაგალითზე).

Student Scientific Conference of CES
On June 6, 2025, the fourth annual student scientific conference of the Caucasus Education School was held.
The conference aims to enhance students’ research potential and promote scientific research activities related to current issues in the field of education.
The central theme for this year’s student scientific conference was International Student Assessments: Achievements and Challenges.
The jury consisted of the following members: Mariam Kutubidze – Affiliated Assistant Professor at the Caucasus Education School, Nikoloz Silagadze – Affiliated Associate Professor at the Caucasus Education School, Aluda Goglichidze – Dean and Associate Professor of the Caucasus Education School, and Salome Chitorelidze – Administrative Director of Educational Programs at the Caucasus Education School.
The following research papers were presented during the conference:
1. Ani Papuashvili and Tekla Songulia – Challenges of Developing Creative Thinking at the Primary Level: Analysis of the PISA Study.
2. Keso Beridze – The Influence of Student Motivation on Academic Achievement: Existing Challenges and Strategies for Overcoming Them (At the Primary Level).