CSG-ის XVI სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია
30 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა სახელმწიფო მართვის  სკოლის რიგით XVI სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია.
ყოველწლიური კონფერენციის მიზანია სტუდენტების ჩართვა აკადემიურ  საქმიანობაში, საერთაშორისო ურთიერთობისა და საჯარო მმართველობის აქტუალური მიმართულებების კვლევისთვის.
მოხსენებები მოისმინეს და სტუდენტებს განმავითარებელი შეფასებები მისცეს აკადემიური ჟიურის წარმომადგენლებმა, შემდეგი შემადგენლობით: ეკა აკობია - სახელმწფო მართვის სკოლის დეკანი, აფილირებული პროფესორი; დავით ბაქრაძე - სახელმწიფო მართვის სკოლის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი, გრიგოლ ჯულუხიძე - სახელმწიფო მართვის სკოლის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი, ციცი ჩუბინიძე - სახელმწიფო მართვის სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი და ია წულუკიძე, სახელმწიფო მართვის სკოლის საბაკალავრო პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი.
1. ნიკა ბერიძე, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი
მოხსენება: რემილიტარიზაცია და ძალთა ბალანსის ცვლილება – ევროპის უსაფრთხოების ახალი არქიტექტურა ამერიკის საგარეო პოლიტიკის ტრანსფორმაციის ფონზე”
1. სოფო ხუციშვილი, საჯარო მმართველობის საბაკალავრო პროგრამა, III კურსი
მოხსენება: „საქართველოს საჯარო უწყებების კიბერუსაფრხოება და საერთაშორისო ორგანიზაციების როლი მის გაძლიერებაში  2020-2024 წლებში”
1. მარიამ სიხარულიძე, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა, III კურსი
მოხსენება: „ჩინეთის გეოპოლიტიკური ამბიციების ენერგეტიკული ტრანსფორმაციები - ტექნოლოგიური რევოლუცია და გზა ენერგეტიკული დინამიკის გლობალური ცვლილებებისაკენ”
1. რუსუდან ვარდოსანიძე, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, III კურსი
მოხსენება: “Russia’s leadership identity within BRICS: Between Self-perception and reality”
1. ეკა ჭყონია, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი
მოხსენება: "Gray Zone Tactics in the Ongoing Russia-Ukraine War: How Covert Military Operations Hinder International Intervention and Reshape Global Order”
1. მარიამ არაქელიანი, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი
მოხსენება: "From Partnership to Rivalry: Examining the Economic Shift in U.S.-China Relations Through the Trump Administration's Trade war“
1. მარიამ შეშაბერიძე, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი
მოხსენება: “The UN’s Declining Role in Peace and Security: Are Regional Organizations Taking Over?”
1. მარიამ ჩოხელიდიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი
მოხსენება: “The Role of Regional Security Governance in the face of Global Intervention: ECOWAS, France the United Nations in the Malian Crisis (2012–Present)“
1. ნატა ჯაფარიძედიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი
მოხსენება: “From Suppression to Statecraft: The Impact of Soviet Anti-Religious Policies and their Role in Modern Political Identity”
1. სალომე კაშია, დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობების ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრამა, II კურსი

On May 30, Caucasus University hosted the 16th Student Scientific Conference of the Caucasus School of Governance (CSG).
The annual conference aims to engage students in academic discourse and encourage research on contemporary issues in international relations and public administration.
Student presentations were evaluated by an academic jury, which provided formative assessments. The jury included:
- Eka Akobia – Dean of CSG, Affiliated Professor
- David Bakradze – Affiliated Associate Professor of CSG
- Grigol Julukhidze – Affiliated Associate Professor of CSG
- Tsitsi Chubinidze – Administrative Director of the Bachelor’s, Master’s, and Doctoral Programs of CSG
- Ia Tsulukidze – Administrative Director of the Bachelor’s Programs of CSG
The students presented reports on the following topics:
Nika Beridze – 2nd Year, Bachelor’s Program in Diplomacy and International Relations
- Report: “Remilitarization and the Shift in the Balance of Power – A New Architecture of European Security Against the Background of the Transformation of American Foreign Policy”
Sopho Khutsishvili – 3rd Year, Bachelor’s Program in Public Administration
- Report: “Cybersecurity of Georgian Public Institutions and the Role of International Organizations in Strengthening It, 2020–2024”
Mariam Sikharulidze – 3rd Year, Bachelor’s Program in Diplomacy and International Relations
- Report: “Energy Transformations of China's Geopolitical Ambitions – Technological Revolution and the Path to Global Changes in Energy Dynamics”
Rusudan Vardosanidze – 3rd Year, English-Language Bachelor’s Program in Diplomacy and International Relations
- Report: “Russia’s leadership identity within BRICS: Between Self-perception and reality”
Eka Chkonia – 2nd Year, English-Language Bachelor’s Program in Diplomacy and International Relations
- Report: "Gray Zone Tactics in the Ongoing Russia-Ukraine War: How Covert Military Operations Hinder International Intervention and Reshape Global Order”
Mariam Arakeliani – 2nd Year, English-Language Bachelor’s Program in Diplomacy and International Relations
- Report: "From Partnership to Rivalry: Examining the Economic Shift in U.S.-China Relations Through the Trump Administration's Trade War“
Mariam Sheshaberidze – 2nd Year, English-Language Bachelor’s Program in Diplomacy and International Relations
- Report: “The UN’s Declining Role in Peace and Security: Are Regional Organizations Taking Over?”
Mariam Chokheli – 2nd Year, English-Language Bachelor’s Program in Diplomacy and International Relations
- Report: “The Role of Regional Security Governance in the face of Global Intervention: ECOWAS, France the United Nations in the Malian Crisis (2012–Present)“
Nata Japaridze – 2nd Year, English-Language Bachelor’s Program in Diplomacy and International Relations
- Report: “From Suppression to Statecraft: The Impact of Soviet Anti-Religious Policies and their Role in Modern Political Identity”
Salome Kashia – 2nd Year, English-Language Bachelor’s Program in Diplomacy and International Relations