გაცნობებთ, რომ კანტის აკადემია და We Make Change გლობალური პლატფორმა UNICEF-ის მხარდაჭერით პროექტს - "მე გაძლიერებ" იწყებს, რომლის მიზანია დაეხმაროს მოზარდებს COVID 19- ის შედეგებთან გამკლავებაში, გააძლიეროს ისინი ცოდნით, რათა მათ შეძლონ კრიზისისა და შესაძლებლობების სინერგიით დაძლიონ სტრესი, გაიფართოვონ ხედვა, შეძლონ პიროვნული რესურსების მობილიზება, საკუთარი თავის მოტივირება და გლობალური კრიზისის/პანდემიის დროსაც შესაძლებლობების დანახვა და მათი გამოყენება.
პროექტი რამდენიმე ეტაპისგან შედგება, რომელიც მოიცავს მოზარდებთან სხვადასხვა თემებზე შეხვედრებს ადგილობრივ და საერთაშორისო სპიკერებთან
✔ ქოუჩინგი და სტრესის მართვა;
✔ სტრატაპები და ანტრეპრენერშიფი- თანამედროვე მეწარმეობა;
✔ ბრენდინგი და მარკეტინგი - კრიზისისა და შესაძლებლობების სინერგია;
✔ლიდერობა და კომუნიკაციები - როგორ გავხდე ცვლილებების მეიქერი;
✔ტექნოლოგიური ტრანსფორმაცია ხელოვნური ინტელექტი - უსაზღვრო შესაძლებლობები;
✔ნეთვორქინგი და მოლაპარაკებების ძალა;
✔Fake news;
✔Peer to Peer;
თეორიული სწავლების შემდეგ პროექტი უნიკალურ შანს აძლევს ახალგაზრდებს. მათ საშუალება ექნებათ კონკრეტული იდეები რეალობად აქციონ. პროექტის ბოლოს კი გამოცხადდება მცირე ბიზნეს-სტარტაპ იდეების კონკურსი მონაწილე ახალაგზრდებისთვის, სადაც საუკეთესო იდეას შეარჩევს სპეციალური კომისია, ხოლო გამარჯვებული მიიღებს შესაბამის გრანტს საკუთარი იდეის განსახორციელებლად. კანტის აკადემია თავის მხრივ იღებს პასუხისმგებლობას, რომ გამარჯვებულს იდეის განხორციელბის გზაზე გაუწიოს მენტორინგი.
დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ ეწვიოთ ბმულს და შეავსოთ ელექტრონული განაცხადი.
დამატებითი კითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ, დაუკავშირდეთ პროექტის კოორდინატორს: ქეთევან ჩიტაშვილი +995591414533

Youth project "I give you strength"
Kant’s Academy and the global platform We Make Change, with the support of UNICEF, are launching the project "I Give You Strength", which aims to help adolescents cope with the consequences of COVID 19, empower them with knowledge to overcome stress with the synergy of crisis and opportunities; help them develop the ability to mobilize personal resources, motivate themselves and see opportunities and use them even in times of global crisis/pandemic.
The project consists of several phases, which include local and international speakers meeting with adolescents to touch on a variety of topics
✔ Coaching and stress management;
✔ Startups and Entrepreneurship - Modern Entrepreneurship;
✔ Branding and marketing - a synergy of crisis and opportunity;
✔ Leadership and Communications - How to Become a Change Maker;
✔ Technological transformation of artificial intelligence - limitless possibilities;
✔ Networking and bargaining power;
✔ Fake news;
✔ Peer to Peer;
After theoretical training, the project gives a unique chance to young people. They will be able to turn specific ideas into reality. At the end of the project, a small business start-up ideas competition will be announced for the participating young people, where the best idea will be selected by a special commission, and the winner will receive a relevant grant to implement his/ her idea. Kant’s Academy, in turn, takes responsibility for mentoring the winner on the way to implementing the idea.
If you are interested, please visit the link and fill out the online application.
If you have any questions, please contact the project coordinator: Ketevan Chitashvili +995591414533