გაცნობებთ, რომ კაშტელო ბრანკოს პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი, პორტუგალია (Castelo Branco Polytechnic University, Portugal), აცხადებს ტექნოლოგიების სკოლის სტდენტების მიღებას, 1 კვირიან BIP (კომბინირებული ინტენსიური პროგრამა) პროგრამაში "ორმაგი ტრანზიცია მდგრადი მომავლისთვის: ინკლუზიური მწვანე და ციფრული ტრანსფორმაციის ფორმირება" მონაწილეობის მისაღებად.
პროგრამის ფორმატი
ონლაინ კომპონენტი: 4-8 მაისი, 2026
ფიზიკური მობილობა: 11- 15 მაისი, 2026
ონლაინ ნაწილი ჩატარდება ფიზიკურ მობილობამდე და მოიცავს შესავალ ლექციებს, თემატურ მასალებს, ინტერაქციულ სესიებსა და საერთაშორისო ჯგუფურ მუშაობას.
პროგრამის მიზანია სტუდენტებს მისცეს მულტიდისციპლინური ცოდნა იმის შესახებ, თუ როგორ უწყობს ციფრული ტექნოლოგიები ხელს მწვანე ტრანზიციას და მდგრად განვითარებას ევროპული პრიორიტეტების შესაბამისად. სწავლების მეთოდები მოიცავს ლექციებს, ვორქშოფებს, ქეისების ანალიზს, ჯგუფურ პროექტებსა და პრაქტიკულ დავალებებს. პროგრამის ფარგლებში დაგეგმილია IT და ინდუსტრიულ კომპანიებში ვიზიტები.
პროგრამაში შედის:
• ლანჩი და ვახშამი ორშაბათიდან ხუთშაბათამდე;
• პარასკევის ლანჩი;
• IT და ინდუსტრიულ კომპანიებში ვიზიტები;
• თემატური ექსკურსია (ტრანსპორტითა და გიდით);
• დასკვნითი (farewell) ვახშამი
პროგრამაში მონაწილე შერჩეული სტუდენტი მიიღებს დაფინანსებას ევროკომისიისგან.  დაფინანსება შეადგენს 79 ევროს დღიურად (per-diem) 7 დღეზე, ასევე ანაზღაურდება ფრენის ბილეთების ხარჯი 820 ევრომდე. გთხოვთ გაითვალისწინეთ, რომ დაფინანსებას მონაწილე მიიღებს ადგილზე ჩასვლის შემდგომ.  მიღებული დაფინანსებით მონაწილეს შეეძლება დაფაროს საცხოვრებლის და მგზავრობის ხარჯები.
• ინგლისური ენის, B2 დონის დამადასტურებელი ცნობა უნივერსიტეტიდან (ოთახი A2);
• ნიშნების ფურცელი, მინინალური კუმულაციური GPA 3.0  (ოთახი A2);
კანდიდატებმა განაცხადები უნდა წარმოადგინონ ელექტრონული ფორმით 2026 წლის 23 თებერვლის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე: ir@cu.edu.ge.

We are pleased to inform you that Castelo Branco Polytechnic University, Portugal, is announcing the admission of students from the School of Technology to participate in a 1-week BIP (Blended Intensive Programme) titled:“Twin Transition for Sustainable Futures: Shaping an Inclusive Green and Digital Transformation:
Programme Format
Online component: May 4–8, 2026
Physical mobility: May 11–15, 2026
The online component will take place prior to the physical mobility and will include introductory lectures, thematic materials, interactive sessions, and international group work.
The aim of the programme is to provide students with multidisciplinary knowledge on how digital technologies support the green transition and sustainable development in line with European priorities. Teaching methods include lectures, workshops, case-study analysis, group projects, and practical assignments. The programme also includes visits to IT and industrial companies.
The programme includes:
- Lunch and dinner from Monday to Thursday;
- Friday lunch;
- Visits to IT and industrial companies;
- A thematic excursion (including transportation and a guide);
- A farewell dinner
The selected student will be eligible for funding from the European Commission:€79 per day (per diem) for 7 days and flight ticket reimbursement up to €820. Please note that the funding will be provided after arrival at the host institution. The grant can be used to cover accommodation and travel expenses.
In order to apply, the active students of the Caucasus University should submit the listed documents in English language to the following email address: ir@cu.edu.ge .